Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Kto lepiej rozpocznie rok?

PlusLiga: Kto lepiej rozpocznie rok?

Chociaż drużyny z Kędzierzyna-Kożla i Gdańska mają w tym sezonie różne cele, to jednak do ich realizacji obie bardzo potrzebują ligowych punktów. O kolejne powalczą już w tę sobotę.

Po znakomitej pierwszej części sezonu podopieczni Krzysztofa Stelmacha na pewno nie mają ochoty na zwalnianie tempa. Przed zespołem otworzyła się szansa na wywalczenie dobrego miejsca przed play-offami, aby walczyć o najwyższe cele. Bardzo ważne będzie by kilka świątecznych dni nie „rozstroiły” drużyny. Wydaje się jednak, że trener kędzierzynian zadbał o to by jego zawodnicy nie zapomnieli jak grać, żeby zdobywać punkty. Gracze wolne dostali tylko w wigilię, dwa dni świąteczne oraz Sylwestra. Reszta dni to treningi. Wyniki profesjonalnego podejścia do swoich obowiązków klubu o dużych tradycjach i sukcesach są widoczne już teraz. Jeśli wszystko dalej pójdzie w tym kierunku to możemy być świadkami narodzin zespołu, który znowu będzie odnosił sukcesy na arenie międzynarodowej. Jest na to duża szansa, gdyż włodarze klubu nie mają problemów z finansami i można usłyszeć o planach by jeszcze wzmocnić zespół.

Póki co ZAKSA Kędzierzyn-Koźle musi wygrywać kolejne mecze na krajowym podwórku a pierwszą przeszkodą w 2009 roku będzie Trefl Gdańsk. Przed sezonem dosyć głośno było w kraju o tym zespole w kontekście jego transferów. Niestety, ciągłe kłopoty z kontuzjami spowodowały,że podopieczni Wojciecha Kaszy ani jednego spotkania w tym sezonie nie rozegrali w optymalnym składzie. Niewątpliwą gwiazdą gdańszczan jest wicemistrz Świata, Łukasz Kadziewicz. Lecz bez odpowiedniego wsparcia nie jest w stanie zapewnić zespołowi dobrych wyników. Siatkarze Trefla na pewno nie są faworytem tego meczu, ale jeśli myślą o utrzymaniu w najwyższej klasie rozgrywkowej to muszą walczyć z każdym przeciwnikiem o każdy punkt. Do tej pory w 10 kolejkach zdobyli ich 6. Podobnie jak ich najpoważniejsi rywale w walce o utrzymanie czyli Delecta Bydgoszcz i Jadar Radom. Jednak w Bydgoszczy i Radomiu postanowiono w ostatnim czasie zmienić trenerów a to dało znakomite rezultaty. Obie drużyny w 10 kolejce zdobyły jakże ważne punkty z ekipami czołówki ligowej tabeli.Gdańszczan czeka więc trudny bój z wiceliderem PlusLigi oraz jego wspaniałą publicznością, która wypełni w sobotnie popołudnie ( początek meczu o 17.00 ) halę w Kędzierzynie-Koźlu przy ulicy Mostowej 1. Obie drużyny chcą dobrze rozpocząć rok, obie też marzą o zdobyczy punktowej a dla kibiców to gwarancja, że emocji nie powinno zabraknąć.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved