Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Jastrzębski Węgiel zagra z Jadarem Radom

PlusLiga: Jastrzębski Węgiel zagra z Jadarem Radom

Do gry, po świąteczno-noworocznej przerwie, wracają bohaterowie dwóch sensacyjnych rozstrzygnięć ostatniej kolejki PlusLigi w 2008 roku. Która z ekip zwycięży, zobaczymy w sobotę.

KS Jastrzębski Węgiel, który sensacyjnie uległ w tie-break’u drużynie Delecty Bydgoszcz oraz Jadar Radom, niespodziewany pogromca AZS Olsztyn spotkają się jutro na parkiecie, by zawalczyć o bardzo cenne punkty. O ile podopieczni trenera Roberto Santilliego nie mogą zaliczyć ostatnich tygodni do udanych, o tyle drużyna z Radomia poczuła wiatr w żaglach dzięki trenerowi Janowi Suchowi i znajduje się na fali wznoszącej. Radomianie pracowicie spędzili Święta. Wzięli także udział w Turnieju Świątecznym w Kielcach, który bez najmniejszych problemów wygrali. Trener Santilli udzielił natomiast swoim zawodnikom dłuższego urlopu świątecznego, by mogli zapomnieć o ostatnich porażkach i odbudować się psychicznie. Wydaje się, że paradoksalnie to siatkarze Jastrzębskiego Węgla mają więcej do udowodnienia na parkiecie.

Dysponując w swoim składzie tak świetnymi zawodnikami jak chociażby Robert Prygiel, Guillaume Samica czy Benjamin Hardy, jastrzębianie typowani byli do roli jednego z faworytów do wygrania PlusLigi, gdy tymczasem ich faktyczna forma często była ilustracją brutalnej maksymy, że to nie nazwiska grają, ale zespół. Problemy siatkarzy z Jastrzębia w europejskich pucharach przyczyniły się także do krytyki zespołu przez kibiców. Zajmujący w chwili obecnej czwarte miejsce w tabeli, ze stratą siedmiu punktów do lidera, Skry Bełchatów, Jastrzębski Węgiel wciąż jeszcze może sporo „namieszać” w rozgrywkach, pod warunkiem wszakże, że przestanie tracić punkty w spotkaniach z teoretycznie słabszymi rywalami.Z kolei uznawany przez wielu za outsidera PlusLigi Jadar Radom, zajmujący obecnie ostatnie miejsce w tabeli, zgromadził w I rundzie rozgrywek zaledwie 6 punktów, ale taką samą zdobycz punktową mają na swoim koncie ekipy Trefla Gdańsk oraz Delecty Bydgoszcz. Spotkanie obu drużyn w ramach I rundy PlusLigi przyniosło łatwe zwycięstwo w trzech setach jastrzębianom. W chwili obecnej jednak forma obu drużyn stoi pod wielkim znakiem zapytania. Czy znakomita postawa radomskich siatkarzy w meczu z olsztyńskim AZSem to dowód na to, że trener Such znalazł receptę na sukces swojego zespołu czy po prostu skutek słabszej dyspozycji olsztynian? Czy zła passa Jastrzębskiego Węgla się skończyła? Być może część prawdy poznamy już jutro. Atutem jastrzębian będzie na pewno własna hala i licznie zgromadzeni kibice, ale podopieczni Roberto Santilliego nie mogą zlekceważyć drużyny Jadaru Radom, jeśli wciąż marzy im się walka o zwycięstwo w klasyfikacji końcowej PlusLigi. Jednego można być pewnym – przed nami emocjonujący mecz. Spotkanie KS Jastrzębski Węgiel – Jadar Radom już jutro o 17.00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved