Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Kwalifikacje MŚ kobiet, Sheffield: Górą Portugalia i Izrael

Kwalifikacje MŚ kobiet, Sheffield: Górą Portugalia i Izrael

W Sheffield rozgrywane są kwalifikacje do MŚ 2010 kobiet. Startują Wielka Brytania, Portugalia, Izrael i Czarnogóra. W meczu inauguracyjnym Portugalki zwyciężyły w tie-breaku z Brytyjkami. Siatkarki Izraela wygrały zaś 3:0 z Czarnogórą.

Wielka Brytania – Portugalia

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. Jednak dzięki skutecznym atakom Jenine Sandell, Brytyjki zdołały odskoczyć swoim rywalkom na kilka punktów. Dzięki Rachel Laybourne reprezentacja Wielkiej Brytanii mogła zwycięsko zejść na pierwszą przerwę techniczną. Z czasem prowadzenie gospodyń turnieju wzrosło do pięciu „oczek”. Ostatecznie set padł łupem Brytyjek 25:22.

Drugą partię od prowadzenia 3:1 rozpoczęły Portugalki. Przez dłuższą część odsłony na siatce dominowała drużyna przyjezdna. Jednak z czasem Brytyjki zdołały zbliżyć się do rywalek. W secie zwyciężyła, po grze na przewagi, reprezentacja Portugali (27:25).

Ponownie od prowadzenia drużyny portugalskiej rozpoczęła się trzecia odsłona meczu. Wśród zawodniczek z Potugalii wyraźnie dominowały Ana Paulo oraz Juliana Antunes. Portugalki zdołały wyjść na kilkupunktowe prowadzenie, które dotrzymały do końca seta, w efekcie czego wygrały 25:18.

W czwartej partii obie drużyny szły łeb w łeb. Świadczyć może o tym chociażby wynik 27:25.

Początek tie–breaka był bardzo wyrównany. Przy zmianie stron 8:6 prowadziły Portugalki. Przewaga zespołu przyjezdnego z czasem wzrosła do kilku „oczek”. Ostatecznie set, a zarazem cały mecz padł łupem Portugalii.

Wielka Brytania – Portugalia 2:3

(25:22; 25:27; 18:25; 27:25; 9:15)

Składy drużyn:

Wielka Brytania: Wicks, Osborne, Laybourne, Taylor, O’Connor, Sandell, Bertelli (libero) oraz Bragg, Morgan, Scott, Beattie, Carter

Portugalia: Isidoro, Esteves, Rodrigues M., Antunes, Paulo, Rodrigues V., Loureiro (libero) oraz Resende

Czarnogóra – Izrael

Od prowadzenia 2:0 rozpoczęły to spotkanie Izraelki. Skuteczna gra izraelskich zawodniczek pozwoliła im na powiększenie przewagi nad rywalkami. Ostatecznie zwyciężyła reprezentacja Izraela (25:18).

Druga odsłona meczu również przebiegła pod zdecydowane dyktando Izraelek. Wśród siatkarek z Czarnogóry prym wiodła kapitan zespołu – Marija Sandić. Set ponownie padł łupem drużyny z Izraela (25:15).

Już na początku trzeciej partii podopieczne Ariego Selingera wyraźnie zdominowały przeciwniczki. Jeszcze przed pierwszą przerwą techniczną prowadziły one 7:0! Niebawem na tablicy wyników widniało 16:4. W tym secie, jak i w całym spotkaniu zwyciężyły Izraelki (25:11).

Czarnogóra – Izrael 0:3

(18:25; 15:25; 11:25)

Czarnogóra: Ivanovic, Milivojevic E., Sofranac, Stankovic, Ivanovic, Dragovic, Sandic, Milivojevic N.(libero) oraz Perunicic

Izrael: Frage, Velikiy, Volivach, Podalinski, Vysotski, Arazi, Zinober (libero) oraz Artmenko

* Autor tekstu: Monika Spurgiasz (reprezentacja.net)

źródło: reprezentacja.net