Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Dofinansowanie dla hali w Jastrzębiu

Dofinansowanie dla hali w Jastrzębiu

fot. archiwum

11 mln 320 tys. zł dofinansowania pozyskało Jastrzębie Zdrój w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Śląskiego 2007–2013, na modernizację oraz nadbudowę hali widowiskowo-sportowej, położonej przy ul. Leśnej.

Zarówno prezydent miasta Marian Janecki , jak i zarząd województwa śląskiego podpisali już odpowiednią umowę w tej sprawie. Oznacza to, że prezydent otrzymał zielone światło do ogłaszania przetargu. Warto zaznaczyć, że jest to pierwszy i na razie jedyny projekt ze wszystkich czterech subregionów, który otrzymał umowę o dofinansowanie. Projekt zakłada, że przy ul. Leśnej powstanie nowoczesna hala sportowa z trzema tysiącami miejsc siedzących na trybunach stałych. Zmodernizowany obiekt ma zaspokoić potrzeby amatorów wszystkich sportów halowych. Będą w nim pomieszczenia dla drużyn, sędziów i dziennikarzy oraz gabinety odnowy biologicznej.

Zgodnie z umową prace mają się zakończyć do 30 września 2010 roku – wyjaśnia prezydent Janecki. Przypomnijmy, że zły stan techniczny, a w szczególności realna groźba zawalenia dachu, nie pozwalały na dalsze użytkowanie hali widowiskowo-sportowej. Zakres robót ustalony w kwietniu 2005 roku przewidywał remont obiektu z podniesieniem dachu do wysokości 12,5 m. Zgodnie z projektem, powierzchnia hali miała pozostać niezmieniona (tj. ok. 2,6 tys. ma wykonana zgodnie z ówczesnym projektem. W związku z tym prace zostały przerwane. W tym momencie możliwe były dwa rozwiązania: pierwsze zakładało wykonanie nowych słupów i wzmocnienie konstrukcji trybun na istniejących fundamentach, drugie – zmianę projektu hali, powiększenie jej powierzchni i ilości miejsc siedzących do 3 tys. osób. Mając na uwadze duże zainteresowanie siatkówką oraz potrzeby klubu siatkarskiego, prezydent miasta podjął decyzję o rozbudowie hali z uwzględnieniem potrzeb zawodowej piłki siatkowej na poziomie światowym.

Ogromną pomocą i wsparciem w pozyskaniu przez prezydenta Mariana Janeckiego dotacji wykazali się: Marszałek Województwa Śląskiego Bogusław Śmigielski, Wojewoda Śląski Zygmunt Łukaszczyk oraz radni Sejmiku Śląskiego Marian Jarosz i Adam Zdziebło.źródło: jastrzebie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved