Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Arkadiusz Olejniczak: Sport jest sportem

Arkadiusz Olejniczak: Sport jest sportem

Po świątecznej przerwie zespół AZS-u PWSZ Nysa podejmuje już w sobotę siatkarzy EnergiiPro Gigawat Gwardii Wrocław. - Bardzo chcemy wygrać – deklaruje Arkadiusz Olejniczak.

Przed przerwą zespół z Nysy, w jedenastej kolejce, bez większych problemów rozprawił się z młodymi adeptami siatkówki ze Spały 3:0. Po tym meczu mogli zacząć myśleć o świętach, gdyż w dwunastej kolejce, gdy rywale grali, AZS pauzował. Przerwa nyskich siatkarzy trwała nadzwyczaj długo, lecz podopieczni trenera Janusza Bułkowskiego czasu nie marnowali. We wtorek trzydziestego stycznia rozegrali spotkanie kontrolne z drugoligowym zespołem Sudety Kamienna Góra. Sparing, który został rozegrany w Nysie, wygrali gospodarze w stosunku 3:2. Mecz był bardzo zacięty i stał na równym poziomie, w końcu nyski zespół grał z nie byle kim, ale jednym z czołowych zespołów drugiej ligi, wiceliderem grupy 2. – Sparing który rozegraliśmy we wtorek na pewno bardzo nam pomógł w przygotowaniach. Pokazał, nad czym musimy jeszcze popracować przed sobotnim spotkaniem – mówi atakujący gospodarzy Adrian Szlubowski.

Przed zespołem z Nysy trudne zadanie, drużynie potrzebne są punkty. Czy po przerwie zespół zdobędzie ich komplet? – Po przerwie świątecznej czujemy się znakomicie i na pewno nie mamy żadnych obaw. Nastroje również dopisują. W drugiej rundzie chcemy zdobyć jak najwięcej punktów, które są nam potrzebne, aby spokojnie znaleźć się w pierwszej szóstce na zakończenie drugiej rundy. To nam pozwoli ominąć strefę spadkową – dodaje Adrian Szlubowski.

W pierwszej rundzie „Akademicy” bez większych problemów pokonali zespół z Wrocławia 3:1. Jednak był to początek rundy i przeciwnik nie był do końca zgrany. Tym razem na pewno będzie o wiele ciężej powtórzyć ten wynik.

Zespół z Wrocławia przed świętami odbył tygodniowy obóz kondycyjny w Brzegu Dolnym. Właśnie w Brzegu odbył się także ostatni mecz ligowy w tym roku. Gwardia podejmował SMS Spała. Wrocławianie gładko wygrali 3:0. Po wygranym spotkaniu odbyły się jeszcze dwa treningi zespołu po czym podopieczni trenera Macieja Jarosza otrzymali w prezencie świątecznym pięć wolnych dni. – „ Te wolne dni bardzo pozytywnie podziałały na cały zespół. Przede wszystkim odpoczęliśmy, nabraliśmy nowych sił. Każdy z nas jest teraz na pewno głodny gry. Jesteśmy gotowi i myślę dobrze przygotowani na najbliższy mecz – powiedział Arkadiusz Olejniczak.

Gwardziści zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli, na pewno chcą je utrzymać. Nysa obecnie plasuje się na dziewiątym miejscu. Jednak w spotkaniu pomiędzy obiema drużynami w pierwszej rundzie, lepsi okazali się zawodnicy z Opolszczyzny. Czy wrocławianie przygotowują się szczególnie do tego spotkania? – Pracujemy tak jak przed każdym spotkanie, oczywiście nie da się zapomnieć tego, że w pierwszej rundzie przegraliśmy, ale teraz jesteśmy już zupełnie innym zespołem. Oglądamy kasety z meczów nyskiego zespołu, przygotowujemy taktykę. Jesteśmy dobrej myśli – opowiada Arkadiusz Olejniczak.

Drużynie z Wrocławia na pewno bardzo zależy na wygranej. Jeśli zespół chce grać o awans, musi zacząć wygrywać trudne mecze, szczególnie te na wyjazdach. W pierwszej rundzie Gwardziści na własnej hali spisywali się znakomicie, natomiast na boisku rywala często przegrywali z dużo słabszymi przeciwnikami. –Bardzo chcemy wygrać i do Nysy jedziemy właśnie z takim założeniem, jednak „sport jest sportem” i wszystko może się zdarzyć – dodaje Olejniczak.

Spotkanie pomiędzy AZS-em PWSZ Nysa a Energią Pro Gigawat Gwardią Wrocław odbędzie się już w najbliższą sobotę o godzinie 18. w hali sportowej przy ulicy Głuchołaskiej w Nysie.