Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > ALS Przemyśl: Wyniki 8. i 9. kolejki

ALS Przemyśl: Wyniki 8. i 9. kolejki

Powoli ku końcowi zbliża się runda zasadnicza Amatorskiej Ligi Siatkówki w Przemyślu. Zapowiada się bardzo ciekawa walka zarówno o najwyższe miejsca przed fazą play-off, jak również o samo wejście do decydującej fazy rozgrywek.

VIII kolejka spotkań dostarczyła wiele emocji. Szlagierami kolejki miały być mecze I LO-Restauracja Marko z Trax-BRW Nadleśnictwo Dynów i BiOSG-u z ekipą Stubna i rzeczywiście zasłużyły one na to miano.

W pierwszym z nich początkowo dużą przewagę osiągnęli licealiści, którzy prowadzili 8:0 i 12:5. Od tego momentu do głosu stopniowo zaczęli dochodzić zawodnicy z Dynowa, którzy po udanych akcjach Piotrów: Fila i Górskiego wspieranych przez Witolda Pilcha wyszli na prowadzenie i wygrali pewnie seta. Druga partia rozpoczęła się od wymiany ciosów pomiędzy drużynami, żadna z nich nie wyszła na większe niż 2 punktowe prowadzenie. W końcówce bardziej doświadczeni zawodnicy z Trax-BRW przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając 25:22.

W drugim z interesująco zapowiadających się spotkań ekipa BiOSG-u nie bez problemów pokonała ambitnie grającą drużynę ze Stubna 2:0. W obu partiach równa walka trwała do 16 punktów, później zaś do głosu dochodzili zawodnicy BiOSG-u.

Ciekawym okazał się mecz zamykających tabelę drużyn xXx i AZS PWSW. O zwycięstwie tych drugich musiał dopiero zadecydować tie-break. Tym samym AZS odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach. Drużyna Xxx ciągle pozostaje bez wygranej. Po komplet punktów pewnie sięgnęły ekipy Kazanowa i Shreków.

Traper 13 – pauza

IX kolejka spotkań przyniosła mecz na szczycie pomiędzy BiOSG i Trax-BRW Nadleśnictwo Dynów stojący na bardzo wysokim poziomie. W pierwszym secie 2-3 punktową przewagę początkowo uzyskali, zawodnicy BiOSG-u. Jednak po kilku atakach Piotra Fila, dobrej grze w obronie i błędom przeciwnika Dynów odrobił straty i wyszedł na prowadzenie, które dowiózł już do końca seta. Druga partia rozpoczęła się diametralną metamorfozą drużyny BiOSG-u i kompletną niemocą w ataku drużyny Trax-BRW. Ci pierwsi prowadzili 10:0, a następnie 12:4. Jednak od tego momentu do pracy wzięli się zawodnicy z Dynowa, którzy pod wodzą Fila i Świerczka zniwelowali przewagę do dwóch punktów, ale ostatecznie druga partia padła łupem BiOSG-u do 21. O wszystkim miał więc zadecydować tie-break. Po wyrównanej walce nieznacznie wygrała go drużyna BiOSG-u. Można śmiało powiedzieć, że mecz ten stał na najwyższym poziomie z dotychczas rozegranych spotkań.

Ciekawie zapowiadał się również pojedynek I LO-Restauracja Marko z ekipą z Kazanowa. Pierwsza partię po wyrównanej i zaciętej walce wygrali licealiści do 23. W drugim drużyna Kazanowa widocznie podłamana porażką w pierwszym secie nie podjęła już walki, przegrywając partię do 15, a cały mecz 0:2. Pewne zwycięstwa odniosły zespoły Trapera 13 i Stubna. Natomiast walkowerem swój mecz wygrała drużyna Inspektorów ALS-y, gdyż zawodnicy xXx nie stawili się na meczu.

BiOSG - Trax-BRW Nadleśnictwo Dynów 2:1
(21:25, 25:21, 15:12)

Traper 13 - AZS PWSW Przemyśl 2:0
(25:17, 25:15)

Stubno– Siedliska 2:0
(25:12, 25:23)

Inspektorzy ALS-y – Xxx 2:0 (walkower)

I LO-Restauracja Marko – Kazanów 2:0