Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Kto okaże się lepszy?

PlusLiga: Kto okaże się lepszy?

11. kolejkę PlusLigi zainaugurują mistrzowie i wicemistrzowie Polski. Mówiąc o ich sukcesach z ubiegłego sezonu, można spodziewać się szlagieru, jednak zdecydowanym faworytem spotkania jest Skra.

Choć młodzieńcza fantazja Częstochowian nie zna granic, a czasem swą dobra grą potrafią zaskoczyć nawet samych siebie, to ciężko liczyć, aby po przegranej 3:0 z Politechniką wygrali ze Skrą, w której większość zawodników powróciła już do pełni sił.

Duży wpływ na postawę siatkarzy spod Jasnej Góry może mieć to, czy w spotkaniu wystąpi przyjmujący Wojciech Gradowski, który z powodu urazu pleców nie mógł zagrać w ostatnim ligowym spotkaniu. O jego braku mówili partnerzy z drużyny – Myślę, że w jakiś sposób negatywnie wpłynęła na nas absencja Wojtka Gradowskiego, który ma problemy z plecami – stwierdził Paweł Zatorski. A jeśli już mowa o tym młodym i zdolnym libero, to będziemy mieli szansę porównać jego występ w bezpośrednim pojedynku z Piotrem Gackiem, będącym ostatnio w wysokiej formie. W przerwie świąteczno – noworocznej drużyna Radosława Panasa wygrała sparing z Pamapolem Wieluń, a szanse na pokazanie się w pełnym wymiarze dostali tacy zawodnicy jak Drzyzga, Michalczyk czy Wrona. Ewentualnej porażki z mistrzem Polski nie będzie można tłumaczyć zmęczeniem grą w europejskich pucharach, ponieważ Skra również bierze w nich udział. Ciekawe, czy przed tym meczem Zbigniew Bartman po raz kolejny wspomni o dwóch końcach kija, aczkolwiek jest to mało prawdopodobne, ponieważ AZS plasuje się aż o pięć miejsc niżej w ligowej tabeli.Kibiców Skry optymizmem może napawać fakt, iż do pełni sprawności i formy powracają Heikkinen oraz Antiga. Nie wiadomo, czy trener zdecyduje się wystawić ich do gry, lecz z pewnością ich pełnowartościowa obecność na treningach wyzwala dodatkową mobilizację w partnerach z zespołu. Bełchatowianie udowodnili, że wysoka porażka w Rosji nie odbiła się na ich psychice, bowiem kolejny mecz z zakończył się ich zwycięstwem, tym razem już w naszej lidze. Pokonali Trefl Gdańsk 3:1, a wysoką dyspozycję zaprezentował wybrany MVP spotkania libero Piotr Gacek. Zobaczymy, jak na obcokrajowcach w drużynie Skry odbije się spędzenie świąt w rodzimych krajach, ponieważ każdy z nich spędzał je w swoim domu. Trener Nawrocki twierdzi, że odpoczynek dobrze wpłynął na postawę jego podopiecznych i na treningach ćwiczą z jeszcze większym zapałem. Mistrzowie Polski, na wzór polskich skoczków narciarskich, skromnie obchodzili tegorocznego Sylwestra – wypili wspólnie po lampce szampana i szybko położyli się do łóżek, ponieważ już na drugi dzień wyjeżdżali do Częstochowy.

Który z naszych reprezentantów w tegorocznej edycji Ligi Mistrzów okaże się lepszy na krajowym podwórku? Czy Częstochowianom uda się rewanż za porażkę w pierwszym pojedynku tych drużyn, gdy przegrali 0:3? Dowiedzieć się tego możemy będąc na hali, oglądając transmisję w Polsacie Sport, lub czytając relację ze spotkania w naszym serwisie. Początek meczu o 18 w piątek, drugiego stycznia.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved