Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Fundusz olimpijski zależy od turnieju w Sheffield

Fundusz olimpijski zależy od turnieju w Sheffield

Obie reprezentacje Wielkiej Brytanii budzą ostatnio duże zainteresowanie. Wszystko przez ich debiut w turnieju kwalifikacyjnym do Mistrzostw Świata 2010. Okazuje się, że zadecyduje on także o sprawach finansowych.

W Brytyjskiej Federacji Siatkówki nie ukrywano, że udział w kwalifikacjach do MŚ 2010 jest krokiem do budowania silnego zespołu na IO 2012, które odbędą się w Londynie. Przypomnijmy, że na turnieju w Sheffield siatkarze zagrają przeciwko Izraelowi i Białorusi, zaś siatkarki zmierzą się z zespołami Portugalii, Izraela i Czarnogóry. Obie ekipy wiedzą, że poziom ich występu jest ważny także ze względu na fundusz finansowy, który został ostatnio ograniczony.

W ciągu ostatnich miesięcy reprezentantom Wielkiej Brytanii udało się pokonać m.in. zespół narodowy Grecji. Większość kadrowiczów w trakcie sezonu spędziła, grając w lidze holenderskiej w zespole Club Martinus. Niektórzy jednak podpisali w lato kontrakty z zagranicznymi klubami. Środkowy bloku – Mark McGivern przyznaje, że od tego czasu niektórzy zawodnicy grali i trenowali według innego systemu niż reszta reprezentantów. Teraz Brytyjczycy muszą szybko się zgrać, aby I rundę kwalifikacji do MŚ zakończyć zwycięsko. – Przed własną publicznością zanotowaliśmy dobre wyniki. Jedynie Słowakom udało się nas pokonać – przypomina udział swojej reprezentacji w Lidze Europejskiej.Także żeńska kadra będzie chciała udowodnić, że robi postępy. Ostatnie wyniki w meczach sparingowych z zespołami Nigerii i Austrii pokazują, że Brytyjki grają ze zmiennym szczęściem, ale ich awans nie jest wykluczony.

Richard Callicott, Prezydent Brytyjskiej Federacji Siatkówki, wie, że występ obu reprezentacji zaważy na przyszłych funduszach. Wprawdzie obie ekipy mają przed sobą długofalowy cel, jednak brak postępów i złe wyniki sportowe nie ułatwią im dalszych przygotowań.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved