Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Fijałek i Prudel ocenieni przez FIVB

Fijałek i Prudel ocenieni przez FIVB

Przywykliśmy już do pochwał pod adresem turniejów siatkówki plażowej SWATCH FIVB World Tour organizowanych w naszym kraju. Pomimo, iż polscy zawodnicy nie zaliczają się do światowej czołówki, także i oni zbierają pochwały.

Siatkówka plażowa to ciągle w Polsce raczkująca dyscyplina. Nie mniej jednak z sezonu na sezon rozwija się. Świadczyć mogą o tym wyniki par reprezentujących nasz kraj już nie tylko na juniorskich turniejach, ale także i w seniorskich.

Do tej pory żadnej polskiej parze nie udało się ukończyć turnieju z serii SWATCH FIVB World Tour na medalowej pozycji, bliscy tego byli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel, którzy zajęli w Manamie 4. lokatę. Cały ten sezon Polacy zaliczyć mogą do udanych, ponieważ dobrą formę prezentowali także w innych turniejach. Ich postawę docenili reprezentanci SWATCH’a, zawodnicy, trenerzy, sędziowie oraz oficjele związani z międzynarodową siatkówką plażową, którzy obydwu naszych reprezentantów umieścili w czołówce rankingu w kategorii „Objawienie roku”.

Bliski zwycięstwa był Grzegorz Fijałek, który ostatecznie przegrał z Hiszpanem Adrianem Gavira Collado. Trzecie miejsce, wraz z Niemcem Stefanem Uhmannem, zajął partner Fijałka, Mariusz Prudel.

To nie pierwszy sukces naszych reprezentantów. Na swoim koncie mają już tytuł najlepszej pary starego kontynentu w kategorii do lat 23 oraz wicemistrzostwo Europy do lat 20. W sezonie 2008 blisko byli podium innej dużej imprezy. W turnieju finałowym Mistrzostw Europy seniorów, rozgrywanym w niemieckim Hamburgu, ostatecznie zajęli 5. lokatę. Rywalizację w serii turniejów SWATCH FIVB World Tour Fijałek i Prudel zakończyli na 46. pozycji.