Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Austriacy powalczą o awans do kolejnej rundy w Wiedniu

Austriacy powalczą o awans do kolejnej rundy w Wiedniu

W dniach 3-5 stycznia męska reprezentacja Austrii stawi czoła Rumunii, Bośni i Hercegowinie oraz Węgrom w turnieju I rundy kwalifikacyjnej do Mistrzostw Świata 2010. Turniej będzie się w wiedeńskiej hali Budocenter.

O awans do turnieju finałowego Mistrzostw Świata 2010 walczy lub będzie dopiero walczyć w sumie 215 ekip. W Europie odbędą się cztery turnieje w ramach I rundy, które odbędą się w Austrii, Wielkiej Brytanii, na Łotwie oraz w Azerbejdżanie. Jedynie zwycięzca każdego z turniejów awansuje do dalszych gier. W imprezie finałowej wezmą udział 24 ekipy, w tym Brazylijczycy (obrońcy tytułu) oraz Włosi (jako organizator).

W turnieju I rundy, który zostanie rozegrany w Wiedniu zmierzą się gospodarze oraz zespoły Rumunii, Bośni i Hercegowiny, a także Węgrzy. Najwyżej w rankingu FIVB plasuje się kadra narodowa Rumunii – 56. miejsce. Austriacy zajmują 62. pozycję, a Węgrzy znajdują się na 72. miejscu. Najniżej plasuje się Bośnia i Hercegowina – dopiero na 92. pozycji.Austriacy mają w swoim składzie kilku doświadczonych zawodników, takich jak Daniel Razvan Gavan. Przeważają jednak młode talenty: Marcus Guttmann, Philip Ichovski i Florian Ringseis. Cała trójka grała w reprezentacji kraju do lat 19.

Trener reprezentacji, Claudio Cuello: I runda kwalifikacji do MŚ 2010 jest dla nas kolejnym krokiem na drodze do Mistrzostw Europy 2011, które odbędą się w Austrii i Czechach. Jesteśmy nastawieni teraz na rozwój naszych młodych zawodników. Mimo to, naszym celem jest kwalifikacja do II rundy.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2009-01-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved