Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Polskie kadetki pokonują Czeszki

Polskie kadetki pokonują Czeszki

Polskie kadetki wzięły we wtorek udany rewanż za porażkę w pierwszym meczu towarzyskiego turnieju rozgrywanego w czeskim Brandysie. "Biało-czerwone" pokonały reprezentację gospodyń 3:1.

W dzisiejszym spotkaniu na pewno lepiej w porównaniu do pierwszego pojedynku z Czeszkami zagraliśmy w przyjęciu i w zagrywce – ocenia szkoleniowiec kadry kadetek Andrzej Urbański. – Dobry serwis odrzucił rywalki od siatki, ułatwił zadanie naszym blokującym i pozwolił nam skutecznie grać na siatce. To są elementy, które są ze sobą bardzo ściśle powiązane. Dodatkowo pewne przyjęcie umożliwiło nam szybką, kombinacyjną grę. Te elementy są szczególnie ważne w walce z Czeszkami, które są wysokim zespołem i mają szczelny, równy blok.

Turniej w Brandysie jest elementem przygotowań rocznika 92/93 do czekających je wkrótce kwalifikacji do mistrzostw Europy kadetek. Ma on pomóc polskiemu zespołowi zgrać się ze sobą, a trenerowi Urbańskiemu ułatwić wybór „dwunastki”, którą zabierze na turniej kwalifikacyjny do Włoch. – Na 99% wiem już, kto znajdzie się w składzie – przyznaje szkoleniowiec kadetek. – Mamy jednak jeszcze parę dni. Spotykamy się jeszcze 2 stycznia, gramy mecz ligowy. Mogę więc jeszcze utwierdzić się w swojej decyzji.Czechy – Polska 1:3

(19:25, 11:25, 25:21, 19:25)

Polki rozpoczęły spotkanie w składzie: Dominika Nowakowska, Fatima Piasta, Emilia Mucha, Natalia Kurnikowska, Paulina Pilarska, Laura Tomsia oraz Zuzanna Gluba na libero. Na zmiany w polskim zespole wchodziły: Justyna Pawlak, Koleta Łyszkiewicz oraz Dorota Medyńska.

* Rozmawiała Katarzyna Biernacka – Reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacje młodzieżowe

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved