Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Jizhong Wei: FIVB czeka kolejny pracowity okres

Prezydent Światowej Federacji Siatkówki - Jizhong Wei z okazji zbliżającego się wielkimi krokami Nowego Roku 2009 postanowił złożyć życzenia całej siatkarskiej rodzinie i podsumował mijające 12 miesięcy.

Jizhong Wei przyznał, że rok 2008 był podniosły i wyjątkowy w historii światowej siatkówki. Najwięcej czasu poświęcono Igrzyskom Olimpijskim w Pekinie oraz turniejom siatkówki plażowej, które w oczach Prezydenta FIVB odniosły duży sukces.

W czerwcu odbył się 31. Światowy Kongres FIVB w Dubaju. Dyskutowano na nim o rozwoju siatkówki, przedstawiono wiele pomysłów na udoskonalenie pracy wielu komitetów FIVB. Uznano go także za najbardziej owocny Kongres w historii działania Światowej Federacji Siatkówki.Jizhong Wei przypomina, że cała siatkarska rodzina nie może zapomnieć także o ludziach, dla których siatkówka była bardzo ważna, a których już między nami nie ma. Prezydent FIVB przypomniał osoby Rolfa Andresena (Vice-Prezydenta Wykonawczego FIVB), Agatę Mróz-Olszewską, Kainu Mikkolę (wieloletniego członka Komisji FIVB zajmującej się zasadami gry) oraz Hugo Fruithofa.

Rok 2008 był również wyjątkowy dla samego Jizhong Wei`a. W sierpniu, podczas uroczystości zamknięcia IO, Ruben Acosta oficjalnie mianował go swoim następcą.

Patrząc na rok 2009, FIVB czeka kolejny pracowity okres. Rozgrywki Ligi Światowej będą obchodziły rocznicę, bowiem odbędą się po raz dwudziesty – napisał na stronie FIVB Jizhong Wei. Poza tym odbędzie się oczywiście World Grand Prix oraz seria turniejów do MŚ 2010. Prezydent FIVB nie zapomina także o turniejach plażówki, czyli rozgrywkach World Tour oraz MŚ w Stavanger.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved