Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Dorota Świeniewicz zrywa kontrakt z Tena Santeramo

Wczoraj, 30 grudnia, Dorota Świeniewicz wypowiedziała kontrakt w swoim włoskim klubie i postanowiła wrócić do Polski. W rozmowie z serwisem Reprezentacja.net wyjaśnia powody swojego odejścia.

Według oficjalnego komunikatu prasowego rozpowszechnianego we Włoszech powodem odejścia Doroty Świeniewicz z Santeramo były zaległości finansowe klubu wobec zawodniczki. W rozmowie z serwisem Reprezentacja.net Dorota zdradza szczegóły swojej decyzji.

Podpisałam kontrakt z Santeramo z zupełnie innymi założeniami niż się to później okazało „w praniu”. Początkowo mówiło się o tym, że naszym celem jest wypaść jak najlepiej w play-offach. Z czasem cele stawiane przed zespołem degradowały się. Ostatnio przebąkiwało się jedynie o tym, żeby utrzymać się w lidze. Nijak miało się to do założeń, które były na początku sezonu – mówi Dorota Świeniewicz.Co dalej zamierza robić wieloletnia reprezentacyjna przyjmująca? Czy ma jakieś inne propozycje pracy? Propozycje pojawiły się od razu, jednak jak twierdzi Dorota, póki co chce wrócić do Polski i pobyć przez jakiś czas matką i żoną. – W moim wieku gra się już tylko dla przyjemności, więc jeśli jej nie odczuwam, to mogę skończyć – mówi Dorota. Zastrzega jednak od razu, że choć swoją rolę w siatkówce widzi raczej na ławce trenerskiej, to dziś jeszcze nie chce definitywnie powiedzieć „nie” grze. Na razie tuż po Sylwestrze Polka wraca do kraju i marzy tylko o tym, żeby przez jakiś czas odpocząć od siatkówki.

*Więcej w serwisie Reprezentacja.net

*Rozmawiał Tomasz Kowalik – Reprezentacja.net

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved