Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Dąbrowa już będzie „wygodna”

Dąbrowa już będzie „wygodna”

fot. archiwum

Rok 2008 siatkarki Pronaru Zeto Astwa zakończyły zwycięstwem w turnieju sylwestrowym w Mysłowicach. - Wreszcie przełamaliśmy się w meczu z Dąbrową - cieszył się po turnieju II trener, Rafał Prus.

Białostoczanki pokonały w finale MKS Dąbrowa Górnicza. To jeden z najbardziej niewygodnych dla nich przeciwników. W ekstraklasie zespół zawsze zbiera w konfrontacjach z MKS-em baty.

 

Wreszcie przełamaliśmy się w meczu z Dąbrową. Teraz na ligowy mecz z tym zespołem pojedziemy spokojniejsi – mówi drugi trener Pronaru Rafał Prus . 

Białostocka ekipa, jak w każdym innym meczu turnieju, występowała w różnych konfiguracjach ustawienia. Pierwszą połowę meczu na środku siatki grały Dominika Koczorowska i Katarzyna Kalinowska , w drugiej "Kalinkę” zmieniła Marlena Mieszała . Na przyjęciu po dwa sety zaliczyły Katarzyna Walawender i Katarina Truchanova .

 

Poziom spotkania był różny, zdarzały się błędy, które nie powinny się drużynom z ekstraklasy przytrafiać. Wynik jednak cieszy. Turniej, a szczególnie ostatni mecz, to pożyteczny sprawdzian – mówi Rafał Prus.

 

Wygranie zawodów to nie jedyne zwycięstwo Pronaru. Za najlepszą zawodniczkę imprezy została uznana Dominika Koczorowska .

 

Początek roku 2009 zapowiada się dla białostockich dziewczyn bardzo pracowicie. Już 3 stycznia Koczorowska, Agata Karczmarzewska-Pura i Izabela Żebrowska zagrają w meczu gwiazd PlusLigi Kobiet w Nowym Sączu. 7 stycznia ekipę z Podlasia czeka pierwszy mecz 1/8 finału Pucharu Polski, na wyjeździe z TPS Rumia. Trzy dni później o ligowe punkty walczą w Kaliszu z Calisią.

 

Naszym kibicom życzymy wszystkiego dobrego w nowym roku. My chcielibyśmy, by nadal nas wspierali, tak jak dotychczas – dodaje na koniec Rafał Prus.

 

*Autor – Miłosz Karbowski

źródło: Gazeta Współczesna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved