Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Brytyjczycy zadebiutują w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata

Brytyjczycy zadebiutują w kwalifikacjach do Mistrzostw Świata

Reprezentacje Wielkiej Brytanii 2 stycznia rozpoczną turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata 2010. Będzie to debiut reprezentacji tego kraju w tego rodzaju imprezie sportowej. Emocji doda im z pewnością rodzima publiczność.

Zarówno turniej żeński, jak i męski odbędą się w Sheffield w dniach 2-4 stycznia. Obie nowo utworzone reprezentacje wezmą udział w I rundzie kwalifikacji.

Siatkarze spotkają się z reprezentacjami Czarnogóry i Izraela. Jeśli zajmą pierwsze miejsce w swojej grupie, to w kolejnej fazie czekają na nich zespoły Niemiec, Słowacji i Chorwacji. Siatkarki zmierzą się natomiast z drużynami Izraela, Czarnogóry oraz Portugalii. Jeżeli uda im się awansować do drugiej rundy, zagrają z Ukrainkami, Białorusinkami i Azerkami.W ramach przygotowań Brytyjczycy rozegrali trzy spotkania towarzyskie z reprezentacją Szwecji. W pierwszym meczu Brytyjczycy wygrali 3:1, jednak dwa kolejne spotkania wygrywali Szwedzi 3:2.

Do turnieju kwalifikacyjnego intensywnie przygotowywały się też siatkarki, które rozegrały trzy sparingi z siatkarkami z Austrii. W pierwszym meczu triumfowały 3:1, drugi przegrały 2:3, a w trzecim ponownie wygrały, tym razem 3:2.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved