Strona Główna > Aktualności > inne > Turniej w Policach: Zmienne szczęscie PRO KON STAL Piast

Turniej w Policach: Zmienne szczęscie PRO KON STAL Piast

Ze zmiennym szczęściem grały siatkarki PRO KON STAL Piasta w pierwszym dniu mini turnieju towarzyskiego w Policach. W inauguracyjnym meczu szczecinianki pokonały 2:1 Chemika, w następnym uległy Treflowi Gdynia.

– Takie były założenia. Nieco poważniejsze granie, do trzech wygranych partii rozpocznie się dopiero jutro – tłumaczy trener Marek Mierzwiński , który nie przykłada zbyt dużej wagi do wyników towarzyskich spotkań. – Bo nie to jest najważniejsze. Pewnie, że przez cały czas mógłbym trzymać na boisku te same dziewczyny, ale czy to miałoby sens? To są sparingi, a w nich należy, a nawet trzeba trochę poeksperymentować. Chciałem też dać szansę siatkarkom, które do tej pory, z różnych powodów, grały nieco mniej – dodaje Mierzwiński.

W pierwszym poniedziałkowym spotkaniu jego podopieczne dość pewnie pokonały Chemika. W dwóch pierwszych setach przewaga zespołu Piasta Szczecin była bardzo wyraźna (w drugiej partii szczecinianki prowadziły już 24:19 i dopiero w końcówce pozwoliły rywalkom na zniwelowanie strat). Trzecia odsłona była już rozgrywana pod dyktando Chemika.

Po tym meczu szczeciński zespół pozostał na parkiecie i zmierzył się z liderem II ligi – Treflem Gdynia. Początek tego meczu wskazywał na łatwe zwycięstwo szczecinianek, które w pewnym momencie prowadziły 13:7. W dalszej częsci seta sytuacja uległa jednak zmienie – Dziewczyny chyba za szybko uwierzyły, że z niżej notowanym rywalem wygrają bez większego zaangażowania. No i się przeliczyły – uważa szkoleniowiec PRO KON STAL Piasta. Chwilowy przestój rywalek natychmiast wykorzystały siatkarki Trefla Gdynia, w składzie których można znaleźć m.in. Emilię Reimus czy Monikę Gorszyniecką . W drugim secie szczecinianki wzięły srogi rewanż za porażkę w pierwszej odsłonie, ale później znowu zaczęły popełniać proste błędy i w efekcie przegrały cały mecz.

We wtorek wszystkie drużyny zmierzą się po raz drugi. PRO KON STAL Piast swoje pierwsze spotkanie (z Treflem) rozegra ok. godz. 12.00. Mecz z Chemikiem Police, który zakończy mini turniej rozpocznie się o godz. 16.00.

źródło: piast.szczecin.pl