Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Świąteczny turniej dziewcząt w Skarżysku

Świąteczny turniej dziewcząt w Skarżysku

W sobotę 27 grudnia 2008, na wciąż jeszcze nowej hali miejskiej, odbył się drugi już Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej.


Pierwsza edycja turnieju odbyła się 29 grudnia 2007 w budynku Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1, czyli na popularnej „trzynastce” (przed reformą oświatową w budynku tym mieściła się Szkoła Podstawowa nr 13 – przyp. aut.). Wtedy nowa hala stojąca przy ulicy Sienkiewicza znajdowała się jeszcze w fazie budowy, ale jak widać zadbano o jej płynne wejście w kalendarz różnego rodzaju cyklicznych imprez sportowych.

Pomysłodawcą turnieju jest Konrad Krönig – Radny Miasta Skarżyska-Kamiennej, natomiast za organizację turnieju odpowiedzialny był klub Gala Skarżysko oraz Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji, które sprawuje nadzór nad halą. W tym roku, na zaproszenie miejscowej Gali Skarżysko, przyjechały do naszego miasta trzy zespoły: Piątka Sandomierz, Neptun Końskie i Armat Kozienice. W zeszłorocznej, inauguracyjnej edycji turnieju, w Skarżysku nie gościł tylko zespół z Końskich, ale i tak dla każdej z przyjezdnych drużyn były to dopiero pierwsze mecze na nowej hali. Artur Mazurkiewicz – Menedżer Sportu w MCSiR podkreślił podczas rozmowy, że pomimo świeżości hali (uroczyste otwarcie odbyło się 12. września 2008 – przyp. aut.), jest ona już w pełni wykorzystywana dla celów komercyjnych oraz do współpracy z sąsiednimi szkołami i ciężką sztuką jest znalezienie jakichkolwiek wolnych terminów w tygodniu. Oprócz tego, także weekendy są pozajmowane, gdyż wraz z otwarciem hali prężnie ruszają amatorskie ligi i rozgrywki w Skarżysku – piłka nożna, siatkówka, koszykówka oraz różnego rodzaju turnieje (m.in. XVI Mistrzostwa Polski Sędziów w Piłce Halowej).II Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar
Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej

Rozegrane mecze:
Skarżysko - Końskie 1:3 (17:25, 18:25, 25:21, 21:25)
Sandomierz - Kozienice 3:1 (25:17, 25:18, 21:25, 25:23)
Końskie - Kozienice 0:3 (23:25, 11:25, 21:25)
Skarżysko - Sandomierz 1:3 (25:17, 17:25, 14:25, 18:25)
Skarżysko - Kozienice 1:3 (18:25, 25:16, 20:25, 16:25)
Końskie - Sandomierz 3:0 (26:24, 25:22, 25:20)

Tabela końcowa: (punkty, mecze, mecze W-P, sety W-P)
1. KKS Armat Kozienice      6pkt 3 2-1 7-4
2. MKS Neptun Końskie       6pkt 3 2-1 6-4
3. MUKS Piątka Sandomierz   6pkt 3 2-1 6-5
4. MKS Gala Skarżysko       0pkt 3 0-3 3-9

Składy Drużyn:
MKS Gala Skarżysko: M.Krupa, K.Baran, D.Brożyna (Kapitan),
M.Drabik, A.Chajduga, M.Michalska, A.Bilska (Libero),
K.Mamla, trener: Grzegorz Jaszewski
MUKS Piątka Sandomierz: E.Wiąckowska, L.Sokołowska (K),
K.Bellotti (L), A.Bażant, P.Chmiel, P.Marchewka,
A.Szymczyk, K.Ziomek, D.Ziomek, I.Kozakiewicz, A.Nowicka,
trener: Maciej Stefański
MKS Neptun Końskie: Marta Szatkowska, K.Klink, S.Król,
M.Sadowska (K), Maria Szatkowska, A.Sękowska, S.Münnich,
M.Kowalik, A.Kołba, A.Jankowska (L), A.Świerszcz.
trener: Renata Gałązka
KKS Armat Kozienice: A.Ameryk, M.Warchoł, A.Kondeja,
M.Szwaja, A.Klimaj, P.Paluch, M.Zwolska (K), M.Jastrzębska,
A.Talaga, J.Burzyńska, K.Wach (L),
trener: Marcin Pytlakowski

Po zakończeniu rozgrywek, oprócz rozdania drużynom pucharów i nagród za zajęcie poszczególnych miejsc, wręczano również nagrody indywidualne. Trenerzy, sędziowie oraz grono ekspertów wytypowało po jednej wyróżniającej się zawodniczce z każdego zespołu: Magdalena Michalska ze Skarżyska, Izabela Kozakiewicz z Sandomierza, Anna Sękowska z Końskich i Patrycja Paluch z Kozienic. Dodatkową nagrodę dla najmłodszej i najbardziej obiecującej zawodniczki skarżyskiego zespołu ufundował Przewodniczący Rady Miasta – Bogusław Ciok, a trafiła ona w ręce kadetki – Martyny Drabik.

Na zakończenie Radny Konrad Krönig złożył zawodniczkom, trenerom, sędziom, zebranym kibicom, a także obecnym na hali oficjelom noworoczne życzenia, wyraził ogromną nadzieję, by w przyszłym roku spotykać się jak najczęściej na tego typu imprezach oraz zaprosił wszystkich już na trzecią edycję tego turnieju, która podobnie jak dwie poprzednie, odbędzie się w Skarżysku pod koniec roku, podczas przerwy świąteczno-noworocznej.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe, rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved