Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Sojusz krajowych potęg

Sojusz krajowych potęg

fot. archiwum

BKS Aluprof Bielsko-Biała i Muszyniankę czekają w połowie stycznia kluczowe w tym sezonie mecze w europejskich pucharach. Obie drużyny pomogą sobie nawzajem w przygotowaniach do tych konfrontacji.

Obrończynie tytułu mistrzowskiego dobrze spisują się w grupie C Ligi Mistrzyń, gdzie zajmują drugie miejsce. Do końca rozgrywek pozostały Muszynie dwa mecze. 15 stycznia Polki będą podejmować Volley Bergamo, z którym wygrały już na wyjeździe, a pięć dni później czeka je spotkanie z rumuńskim Metalem Galati.

 

Z kolei lider obecnych rozgrywek ligowych BKS będzie walczył o awans do finałowego turnieju Pucharu CEV. W ćwierćfinale bielszczanki rywalizują ze słynną Urałoczką Jekatierinburg, którą trenuje legendarny Nikołaj Karpol. Pierwszy mecz odbędzie się w Polsce 13 stycznia. 

Aby dobrze przygotować się do tych spotkań, dwie najlepsze drużyny w kraju 4 stycznia rozegrają w Muszynie mecz sparingowy. Dzień wcześniej połączone siły obu klubów zagrają w Nowym Sączu w Meczu Gwiazd z drużyną Północy. Zespół Południa składa się z sześciu siatkarek Aluprofu i tylu samo zawodniczek z Muszyny. Obie drużyny mają wielu kibiców i stąd dominowały w głosowaniu (o składach decydowali internauci). Połączony zespół poprowadzą: bielszczanin Igor Prielożny i Bogdan Serwiński z Muszyny. Ważniejszy jednak dla nich będzie niedzielny sparing.

 

Doszliśmy do wniosku, że takie wspólne spotkanie będzie bardzo korzystne dla obu drużyn. Przećwiczymy w nim wiele wariantów zagrań – wyjaśnia trener BKS-u Prielożny.

 

*Autor: Leszek Błażyński

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved