Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Podsumowanie Sylwestrowego Turnieju w Będzinie

Podsumowanie Sylwestrowego Turnieju w Będzinie

Pierwsze zwycięstwo MKS MOS Będzin w Sylwestrowym Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Będzina. Z kompletem zwycięstw MKS MOS wyprzedził zespół z Jaworzna, który zajął drugie miejsce oraz BBTS Bielsko-Biała i reprezentację kadetów.

Dzień I – 29.12.2008 r.

W meczu otwarcia turnieju zmierzyły się drużyny z Jaworzna oraz z Bielska. Początek był wyrównany, ale potem lider I ligi odskoczył na trzy punkty do stanu 15:12. Po czym Jaworzno szybko odrobiło straty, a nawet prowadziło minimalnie 17:16. W końcówce brakło koncentracji i BBTS wygrał 25:23. W kolejnej partii MCKiS od początku wypracował sobie dużą przewagę 5 punktów (16:11). W końcówce zawodnicy obu drużyn seryjnie zaczęli popełniać błędy na zagrywce, kończąc tak seta. W trzecim secie role się zmieniły i to bielszczanie wypracowali dużą przewagę (18:11). Bardzo skuteczni byli atakujący z Bielska Jan Król oraz Tomasz Tomczyk, którzy zdobywali najwięcej punktów. Set zakończył się 25:20. Czwarty set był już bardziej wyrównany, aż zawodnicy MCKiS zdobyli 3 pkt. z rzędu i wyszli na prowadzenie 20:17, którego nie oddali do końca. W tie-breaku jaworzanie kontynuowali swoją dobrą grę i do zmiany stron prowadzili 8:3. Często wykorzystywany atakujący Krzysztof Szopa poprowadził zespół do zwycięstwa, choć zrobili to po wykorzystaniu 4 piłki meczowej.

MCKiS Jaworzno – BBTS Bielsko–Biała 3:2

(23:25, 25:19, 20:25, 25:22, 15:13)

Składy drużyn:

MCKiS Jaworzno: Krzysztof Antosik (6 pkt.), Krzysztof Szopa (23), Marek Nowak (8), Jakub Kaźmierski (11), Piotr Deszcz (13), Adam Michalski (10), Łukasz Warchoł (libero) oraz Szymon Kostecki (5)

BBTS Bielsko–Biała: Maciej Kałasz (6), Maciej Kusaj (2), Bartłomiej Jajszczak (8), Paweł Mikołajczak (6), Tomasz Tomczyk (17), Kacper Bielicki (9), Bartosz Sufa (libero) oraz Mariusz Gaca (6), Michał Jaszewski (1), Kornel Przystał (3), Grzegorz Pająk (2), Jan Król (14)

Drugie spotkanie gospodarzy turnieju z przygotowującymi się do turnieju eliminacyjnego do ME reprezentacją Polski kadetów było tylko przetarciem będzinian do kolejnych spotkań. We wszystkich partiach MKS MOS prowadził na początku 5:1, by później powiększyć przewagę i zwyciężyć do 20, 14 i 22. Jedynie w pierwszym secie kadeci wyszli na prowadzenie 13:12, ale szybko je stracili. Połowę punktów zdobytych w tym spotkaniu przez młodych reprezentantów dostali w prezencie od rywali. Sami również popełniali sporo prostych błędów, szczególnie w ataku. Najbardziej wyróżnili się środkowy Marcin Bachmatiuk oraz Paweł Golec, który zdobył kilka ważnych punktów z zagrywki.

MKS MOS Będzin – Reprezentacja Polski kadetów 3:0

(25:20, 25:14, 25:22)

MKS MOS Będzin: Mateusz Mędrzyk (5 pkt.), Grzegorz Nowak (11), Marcin Kantor (9), Dariusz Syguła (4), Bartosz Dzierżanowski (7), Adam Łapuszyński (13), Michał Potera (libero) oraz Przemysław Kasparek (3), Mateusz Leszczawski (2), Damian Zborowski (5)

Reprezentacja Polski kadetów: Kacper Gonciarz, Jakub Peszko (3), Paweł Golec (8), Mateusz Piotrowski (4), Marcin Bachmatiuk (8), Maciej Grot (1), Maciej Olenderek (libero) oraz Kamil Szewczyk (1), Wojciech Ferens (1), Adrian Zalewski (3), Szymon Romać (2), Dawid Dryja (2)

Po południu na parkiet ponownie wyszli reprezentanci Polski, ale tym razem trener Grzegorz Ryś wystawił pierwszy skład. Tak samo uczynił trener BBTSu Grzegorz Wagner. Początek spotkania zapowiadał emocjonujący mecz, kadeci przez cały pierwszy set dotrzymywali kroku, czasem nawet prowadząc. Ostatecznie Polska wygrała seta 25:23. W kolejnych dwóch partiach nie szło tak dobrze. BBTS systematycznie powiększał przewagę, a kadeci nie potrafili skutecznie atakować, bo bielszczanie dobrze bronili. Set czwarty znowu był zacięty tak jak pierwszy, a od prowadzenia rozpoczęci reprezentanci (5:3). Potem do głosu doszli siatkarze z Bielska i uzyskali przewagę 3 punktów (20:17). Niestety szybko ją stracili, bo własnych błędach w przyjęciu, kadeci wyrównali na 20:20. Końcówka należała jednak do pierwszoligowców, którzy zakończyli partię do 23.

BBTS Bielsko–Biała – Reprezentacja Polski kadetów 3:1

(23:25, 25:13, 25:19, 25:23)

BBTS Bielsko–Biała: Maciej Kałasz (4), Maciej Kusaj (1), Mariusz Gaca (11), Michał Jaszewski (13), Tomasz Tomczyk (5), , Jan Król (7), Bartosz Sufa (libero) oraz Bartłomiej Jajszczak (6), Paweł Mikołajczak (9), Kacper Bielicki (8), Kornel Przystał (1), Grzegorz Pająk

Reprezentacja Polski kadetów: Tomasz Kowalski (1), Adrian Buchowski (9), Wojciech Ferens (4), Dawid Dryja (4), Miłosz Hebda (12), Tomasz Kalemdka (10), Bartosz Kaczmarek (libero) oraz Kacper Gonciarz, Jakub Peszko, Paweł Golec (3), Marcin Bachmatiuk, Szymon Romać (5)

Zespół MCKiS Jaworzno co roku gra w turnieju, ale ostatnio rzadko udaje mu się pokonać gospodarzy i tym razem tak było. Już w pierwszym secie MKS MOS potwierdził swoją dobrą dyspozycję, cały czas kontrolując grę. Będzinianie popełnili bardzo mało błędów, a skuteczni Zborowski i Legień doprowadzili do zwycięstwa w secie do 18. Kolejny jednak rozpoczął się od prowadzenia Jaworzna 5:1, ale szybko MKS zniwelował straty, by po kolejnych akcjach wyjść na prowadzenie i nie oddać go do końca. W trzecim secie trener Semeniuk zmienił cały skład i na parkiecie mogliśmy obejrzeć pojedynek rozgrywających braci Sygułów. Lepiej rozgrywał Dariusz, bo jego zespół prowadził 3 punktami, a gdy MKS MOS miał już piłkę setową to 5 pkt. Ale na zagrywkę wszedł Daniel Wilk, który zmniejszył straty, a trener gospodarzy wziął dla pewności 2 przerwy. Ostatecznie MKS MOS wygrał do 23.

MKS MOS Będzin – MCKiS Jaworzno 3:0

(25:18, 25:23, 25:23)

MKS MOS Będzin: Przemysław Kasparek (5), Mateusz Leszczawski (2), Damian Zborowski (12), Rafał Legień (7), Damian Miller (5), Bartosz Dzierżanowski (5), Michał Potera (libero) oraz Mateusz Mędrzyk (3 pkt.), Grzegorz Nowak (2), Marcin Kantor (1), Dariusz Syguła (1), Adam Łapuszyński (6)

MCKiS Jaworzno: Michał Skrzypiński (11), Marek Nowak (3), Szymon Kostecki (11), Mariusz Syguła (3), Daniel Wilk (9), Adam Michalski (3), Łukasz Warchoł (libero) oraz Krzysztof Antosik (1), Krzysztof Szopa (2), Jakub Kaźmierski (3)

Dzień II – 30.12.2008 r.

W drugim dniu turnieju MCKiS Jaworzno musiał wygrać z kadetami, aby mieć szanse chociaż na drugą pozycję. Od początku spotkania narzucili swój styl gry, prowadząc nie przerwanie w secie, by ostatecznie zwyciężyć do 21. W kolejnych natomiast zaczęli od kilku błędów w przyjęciu i kadeci wyszli na prowadzenie 7:2. Wciągu kilku minut zdobyli z zagrywki 3 asy. Do połowy seta jeszcze mieli przewagę, ale w końcówce lepsi byli jaworzanie i wygrali 25:23. W trzecim secie reprezentanci Polski również nawiązali walkę tylko do połowy, potem inicjatywę przejęło MCKiS i wygrało seta i mecz. Bardzo skuteczny był w tym secie wprowadzony Krzysztof Szopa.

MCKiS Jaworzno – Reprezentacja Polski kadetów 3:0

(25:18, 25:23, 25:22)

MCKiS Jaworzno: Michał Skrzypiński (5), Marek Nowak (7), Krzysztof Antosik (1), Daniel Wilk (10), Adam Michalski (3), Szymon Kostecki (libero) oraz Krzysztof Szopa (11), Jakub Kaźmierski (6), Mariusz Syguła (1)

Reprezentacja Polski kadetów: Tomasz Kowalski (3), Adrian Buchowski (3), Wojciech Ferens (1), Dawid Dryja (5), Miłosz Hebda (16), Tomasz Kalemdka (4), Bartosz Kaczmarek (libero) oraz Kacper Gonciarz, Jakub Peszko, Paweł Golec (5), Marcin Bachmatiuk (1), Szymon Romać, Maciej Olenderek (libero)

W ostatnim, decydującym kto zwycięży w turnieju spotkały się zespoły, które nie długo będą walczyć o ligowe punkty. Początkowo gra była wyrównana, a w ataku w zespole gospodarzy brylował Piotr Gabrych, którego goście nie mogli zatrzymać. MKS MOS zaczął powoli wypracowywać sobie przewagę 18:14, którą BBTS zmniejszył (19:18). Potem znowu seria 3 punktów zdobytych najpierw przez będzinian, a następnie przez bielszczan i ponownie przez gospodarzy, którzy w ten sposób zakończyli seta do 21. W drugim secie MKS MOS od początku miał inicjatywę, nie dając wiele pograć rywalom (16:11). Jedynie w końcówce błędy w przyjęciu zagrywki wprowadziły trochę nerwowości w grze i set zakończył się 25:23. Trzecia partia to również minimalna przewaga gospodarza, dochodząca do 3 punktów. Niestety w walce o piłkę kontuzji doznał Bartosz Dzierżanowski, tak jak to było w meczu ligowym, również z BBTSem. Ale jego koledzy dokończyli seta w dobrym stylu, wygrywając do 21.

MKS MOS Będzin – BBTS Bielsko–Biała 3:0

(25:21, 25:23, 25:21)

MKS MOS Będzin: Przemysław Kasparek (6), Mateusz Leszczawski (2), Rafał Legień (6), Damian Miller (7), Bartosz Dzierżanowski (7), Piotr Gabrych (11), Michał Potera (libero) oraz Mateusz Mędrzyk (3), Grzegorz Nowak (3), Marcin Kantor (4), Dariusz Syguła (1), Adam Łapuszyński (3), Damian Zborowski (5),

BBTS Bielsko–Biała: Grzegorz Pająk (2), Mariusz Gaca (6), Kacper Bielicki (5), Michał Jaszewski (6), Tomasz Tomczyk (9), Jan Król (9), Bartosz Sufa (libero) oraz Bartłomiej Jajszczak (1), Paweł Mikołajczak (1), Maciej Kusaj