Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Katarzyna Skowrońska marzy o Japonii

Katarzyna Skowrońska marzy o Japonii

Katarzyna Skowrońska-Dolata zakotwiczyła w Pesaro, u wybrzeży Adriatyku. Po trzech latach we Włoszech etatowa reprezentantka Polski zna wszystkie tutejsze zwyczaje - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

Na południe od Bolonii, u wybrzeży Adriatyku, leży Pesaro – 90-tysięczna miejscowość. Kurort, który latem zapełnia się setkami tysięcy turystów, a zimą obumiera. To tutaj, w zespole mistrza Włoch Scavolini „zakotwiczyła” przynajmniej na rok Katarzyna Skowrońska-Dolata. Siatkarkę reprezentacji Polski, dwukrotną mistrzynię Europy, olimpijkę z Pekinu „Przegląd Sportowy” odwiedził w Italii przed świętami.

Kontrakt ze Scavolini podpisała pod koniec maja, w trakcie rozgrywanych w Japonii kwalifikacji do igrzysk olimpijskich. – Miałam propozycje z innych włoskich klubów: Jesi, Perugii, Busto Arsizio, Bergamo, Novara – wylicza „Skowronek”.Były też oferty z Rosji, Turcji i Japonii. Szczególnie ten ostatni kraj „chodzi za mną” od paru lat. Bardzo mi się podoba i nie wykluczam, że wkrótce zagram w tamtejszej lidze. W życiu zawodowym i prywatnym kieruję się intuicją. Do tej pory raczej mnie nie zawiodła… Jednak tym razem w podjęciu decyzji pomogła mi Lenka Dziękiewicz, z którą mieszkałam na kadrze w tym samym pokoju.

Decydując się na podpisanie kontraktu w Pesaro, zdawała sobie sprawę z powagi sytuacji. Musiała zastąpić nie byle kogo, bo samą Sheilę Castro, fantastyczną Brazylijkę, mistrzynię olimpijską z Pekinu, która była nie tylko ulubienicą tutejszych kibiców, ale i rodaczką trenera drużyny, Ze Roberto.

Nie chciałam być do niej porównywana, jednak na początku nie dało się tego uniknąć – przyznaje.

Autor – Rafał Bała

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved