Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Delecta wygrywa memoriał Wedera i…leci do Rzeszowa

Delecta wygrywa memoriał Wedera i…leci do Rzeszowa

We wtorkowe wczesne popołudnie w hali "Łuczniczka" zakończył się Memoriał im. Sławomira Wedera. W zawodach młodzieżowych najlepsi okazali się gracze Skry Bełchatów, natomiast główną rywalizację wygrała Delecta.

Młodzi siatkarze rywalizację rozpoczęli już w niedzielę w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 26 oraz hali Chemika na Glinkach. Do batalii o miano najlepszych przystąpiło osiem ekip, w tym po dwie drużyny AZS-u Olsztyn i Jokera Piła. Wszystkie zespoły zostały podzielone na dwie grupy – dwa najlepsze z każdej z nich walczyły o miejsca 1-4; pozostałe – 5-8. W tej drugiej grupie znaleźli się siatkarze Chemika, którzy ostatecznie finiszował na piątej pozycji. Najlepsza okazała się bełchatowska Skra po wygranym finale z pierwszym zespołem Jokera 2:0 (25:18, 25:16). Podium uzupełnili zawodnicy MOS-u Wola Warszawa.

Nagrody dla najlepszych drużyn, zawodników oraz trenerów wręczali: trener Delecty Waldemar Wspaniały, wiceprezes klubu Jerzy Winiarski, kierownik Janusz Zacniewski, a także dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Adam Soroko. Ten ostatni dokonał krótkiego podsumowania turnieju. – Dziękuję wszystkim uczestnikom zawodów. Liczę, że przyjedziecie na kolejny memoriał za rok. Swoje ukłony kieruję również w kierunku władz klubu, którzy kultywują pamięć swojego zawodnika – stwierdził Soroko.Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. Skra Bełchatów
2. Joker Piła I
3. MOS Wola Warszawa
4. AZS Olsztyn I
5. Chemik Bydgoszcz
6. AZS Olsztyn II
7. Chemes Humenne (Słowacja)
8. Joker Piła II

Zmagania seniorskie miały skromniejszą obsadę. Oprócz gospodarzy do walki przystąpili zawodnicy I-ligowego GTPS-u Gorzów Wielkopolski oraz lidera grupy 1 II ligi – Jokera Piła. W barwach gorzowskiej drużyny występują byli siatkarze Delecty: Tomasz Borczyński, Michał Stępień i Marcin Olichwer. W poniedziałek GTPS pokonał Jokera 3:2, który następnie uległ 0:3 Delekcie. W spotkaniu wieńczącym memoriał gospodarze pokonali GTPS 3:1 (25:19, 24:26, 25:17, 25:21) i zajęli pierwszą lokatę.

Wyniki:
GTPS Gorzów Wielkopolski - Joker Piła 3:2
Joker - Delecta Bydgoszcz 0:3
Delecta - GTPS 3:1

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. Delecta Bydgoszcz
2. GTPS Gorzów Wlkp.
3. Joker Piła

W meczu z GTPS-em na parkiecie zabrakło Martina Sopki, którego zastąpił w wyjściowym zestawieniu Maciej Krzywiecki. Słowacki przyjmujący cały mecz spędził na ławce rezerwowych ubrany w klubowy dres. – W grę wchodzą sprawy przeciążeniowe – wyjaśnia Janusz Zacniewski. Sam zawodnik jest jednak pełen optymizmu. – Mam problemy z pachwiną. Myślę jednak, że będę w stanie zagrać z Resovią (3 stycznia 2009 roku – dod.red.) – stwierdza w rozmowie z MVP turnieju finałowego Ligi Europejskiej. Co ciekawe, na mecz do Rzeszowa siatkarze Delecty udadzą się…samolotem.

Z zespołem nadal trenuje Tomasz Wieczorek, który po wycofaniu się z pierwszej ligi klubu z Poznania pozostał bez stałego pracodawcy. – Zostanie z nami jeszcze przez kilka dni. Trener Wspaniały chce mu się przyjrzeć przez dłuższy czas i w przyszłym tygodniu najprawdopodobniej podejmie decyzję związaną z jego przydatnością do drużyny – stwierdza Jerzy Winiarski. Jeśli opinia sztabu szkoleniowego będzie pozytywna, wówczas zostaną załatwione pozostałe formalności związane z zatwierdzeniem 26-latka do gry w PlusLidze.

*Autor – Eryk Dominiczak

źródło: sportowabydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved