Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Zwycięstwo Ósemki Siedlce w Memoriale im. Jerzego Cudnego

Zwycięstwo Ósemki Siedlce w Memoriale im. Jerzego Cudnego

Sobotni VII Memoriał im. Jerzego Cudnego zakończył się sukcesem Ósemki Siedlce, która pokonała swoich rywali Pekpol Ostrołękę (2:1), Junior Stolarkę Wołomin (2:1) oraz MKS MDK Warszawę (2:0).

Jerzy Cudny, ku pamięci którego zorganizowany został Memoriał przyczynił się do rozwoju siatkówki w Wołominie. Dzięki jego zaangażowaniu i zdolnościom organizacyjnym Huragan Wołomin w latach 60-tych XX wieku w jednym sezonie wywalczył awans do I ligi siatkówki mężczyzn. Później przez kilka sezonów utrzymywał się jeszcze na arenie II-ligowej.

Podczas turnieju mecze rozgrywane były do dwóch wygranych setów. W przypadku remisu o wyniku decydował tie-break. Memoriał rozpoczął mecz Junior Stolarki Wołomin z MKS MDK Warszawa. Zawodnikami obu drużyn byli juniorzy a na boisko wystawione zostały najmocniejsze „szóstki”. Mimo wyniku wskazującego na wyrównaną walkę lepszy był MDK. Drużynie zabrakło konsekwencji, co szczególnie widać było w drugim secie. Warszawscy siatkarze wygrywali 24:22. Przy piłce setowej zaczęli tracić punkty. Wołominowi urosły skrzydła i urwał seta stosunkiem 25:27. W tie-breaku sytuacja była podobna. Podopieczni trenera Wojciecha Góry mieli przewagę 8 punktów (10:2) i mogli zakończyć spotkanie nie wypuszczając rywali z 5 punktów. Ostatecznie set zakończył się 15:9 dla MDK.

Drugi mecz rozegrany został pomiędzy drugoligowymi rywalami grupowymi: Ósemką ELMO Siedlce i ASPS Pekpolem Ostrołęka. Pierwsza partia zapowiadała bardzo wyrównaną walkę. Drużyny grały punkt za punkt nie pozwalając zdobyć przeciwnikowi wyraźnej przewagi. Set wygrał Pekpol, co spowodowało większą mobilizację wśród siedleckich siatkarzy. W drugiej odsłonie bardzo szybko rozprawili się z Ostrołęką a w tie-breaku cały czas utrzymywali kilkupunktową przewagę.

W kolejnym spotkaniu ponownie na boisku pojawiła się Ostrołęka, która tym razem musiała zmierzyć się z zespołem MKD MDK Warszawa. Drużyny osłabiły swoje składy przez co gra toczyła się na niższym poziomie. Cały mecz należał do wyrównanych a o wygranej zadecydował tie-break.

Czwarty w kolejności pojedynek odbył się pomiędzy Ósemką a organizatorem turnieju – Stolarką Wołomin. Na obu drużynach odbiła się przerwa obiadowa, która wprawiła je w nieco senny nastrój. Podobnie jak w poprzednim meczu trenerzy dali wykazać się swoim rezerwowym zawodnikom. Pierwsza partia tego spotkania z powodu dużej ilości prostych błędów siedlczan zakończyła się na korzyść Wołomina. W kolejnych dwóch zdecydowanie królowała Ósemka. Podopieczni trenera Krzysztofa Wójcika błyskawicznie zdobyli dużą przewagę, której nie utracili do zakończenia drugiego seta. W tie-breaku również Stolarka nie została dopuszczona do głosu a Ósemka robiła swoje, wygrywając pojedynek.

Przypadkowo dwa ostatnie spotkania ułożyły się w kolejności mecz o 1 oraz 3 miejsce w turnieju. W finale Ósemka zmierzyła się z MKS MDK Warszawa a o miejsce na podium Stolarka walczyła z Pekpolem Ostrołęka. Oba spotkania rozstrzygnęły się w 2 partiach. MDK popełnił mnóstwo błędów, które działały na korzyść Ósemki. Czujna gra w linii obrony siedlczan zapewniała pomyślny rozwój akcji. Ósemka bez większych problemów pokonała MDK, tym samym zdobywając największy puchar. W ostatnim tego dnia spotkaniu po wyrównanej walce Ostrołęka pokonał Stolarkę Wołomin. Duża ilość kontrataków i zaangażowanie obu zespołów sprawiło, że mecz trwał długo a zakończenie było trudne do przewidzenia.

Uważam, że żadna drużyna nie pokazała swoich rzeczywistych umiejętności. Z uczestników najlepiej zaprezentował się nasz zespół, czego dowodem jest 1. miejsce w turnieju. – podsumowuje Sebastian Szataniak, przyjmujący Ósemki ELMO Siedlce. Turniej był dla nas możliwością sprawdzenia i przećwiczenia zagrań taktycznych. Tego nie da się zrobić podczas zwykłych treningów. Jesteśmy nowym zespołem i w dalszym ciągu się zgrywamy. Turniej był do tego doskonałą okazją.

WUKS Junior Stolarka Wołomin  3  0-3  2-6

Drugim turniejem, w jakim w okresie świątecznym uczestniczyła Ósemka ELMO Siedlce był IV Sylwestrowy Turniej Piłki Siatkowej w Woli Osowińskiej.

Przebieg turnieju był nieco inny niż Memoriału im. Jerzego Cudnego. Tym razem rozlosowane zostały pary, które rozegrały mecze do dwóch wygranych setów. W przypadku remisu o zwycięstwie decydował tie-break. Następnie przegrani rozegrali mecz o 3 miejsce a wygrani o 1. miejsce w turnieju. W spotkaniach finałowych bez względu na wynik uczestnicy rozegrali 3 całe sety (do 25pkt).

Pierwszy mecz rozegrany został pomiędzy Wolanką Wola Osowińska a GTS Wilgą Garwolin. Spotkanie było stosunkowo wyrównane, choć w dniu dzisiejszym szczęście sprzyjało gospodarzom. W pierwszym secie szybko rozprawili się z Wilgą pokonując ją 25:19. Druga odsłona była już bardziej wyrównana a szala zwycięstwa przesunęła się na stronę Garwolina. W tie-breaku Wolanka zdobyła zasłużone zwycięstwo.

W drugim pojedynku zmierzył się III-ligowy AZS AWF Biała Podlaska i Ósemka ELMO Siedlce. Siedlczanie od początku wzięli się ostro do roboty. W pełnym skupieniu powalili AWF swoją zagrywką, szczególnie w wykonaniu Pierzchalskiego i Guindo. Ponad to całą przestrzeń boiska czujnie osłaniali siedleccy przyjmujący z libero na czele. Konsekwentnie prowadzona gra doprowadziła do zwycięstwa Ósemki 2:0.

Po przerwie obiadowej rozegrane były mecze finałowe. Jako pierwsi na parkiecie pojawili się zawodnicy Wilgi Garwolin i AZS AWF Biała Podlaska. W pierwszym secie AZS stawiał opór, prowadząc wyrównaną walkę. Po przegranej 25:22 nieco opadli z sił. Kolejne dwa sety składały się z coraz pewniejszej gry Wilgi oraz zwiększonej ilości niedokładnych podań i błędów AZS-u. Garwolin pokonał AWF 3:0, zajmując 3. miejsce na podium.

W meczu o 1. miejsce naprzeciwko siebie stanęła Ósemka ELMO Siedlce i Wolanka Wola Osowińska. Zdeterminowane zespoły prowadziły wyrównaną walkę trwającą 2 sety. Wynikiem tego pojedynku był remis 1:1. Po gwizdku rozpoczynającym ostatnią partię siedlczanie nie dali odebrać sobie zwycięstwa. Unikali pomyłek, prowadząc przemyślaną i precyzyjną grę. Nie tracąc czasu szybko zakończyli mecz wygrywając 25:12 i 2:1 w setach.