Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Wiceprzewodniczący CEV nie żyje

Wiceprzewodniczący CEV nie żyje

fot. archiwum

Z głębokim żalem informujemy, że w piątkowy wieczór niespodziewanie zmarł w wieku 73 lat Hugo Fruithof, były wiceprzewodniczący i skarbnik CEV. Fruithof był znaczącą postacią dla europejskiej siatkówki.

Hugo Fruithof przez wiele lat był wiceprzewodniczącym i skarbnikiem CEV. Ustąpił dopiero w 2001 roku. OD 2004 roku nosił on tytuł honorowego wiceprzewodniczącego federacji CEV, który otrzymał za długoletnią pracę w federacji a także za promowanie siatkówki w Europie.

W ciągu swojej kariery wielokrotnie sam był supervisorem w wielu meczach, współpracował z wieloma klubami. Przez dwa lata odpowiedzialny był za organizację Ligi Światowej a przez cztery kierował Szwajcarską Federacją Siatkówki.

Hugo Fruithof był wyróżniającą się postacią i zapisał się bardzo mocno w historii Europejskiej Federacji Siatkówki (CEV). Dzięki jemu federacja znajdowała się w świetnej sytuacji finansowej. Czuję się dziś jakbym stracił bliskiego przyjaciela, z którym miałem przyjemność i zaszczyt przez wiele lat współpracować, który był niezmiernie wierny i poświęcony swej ukochanej dyscyplinie sportu – siatkówce – mówi André Meyer , obecny prezydent CEV.źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved