Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Wschodząca gwiazda tureckiej siatkówki

Wschodząca gwiazda tureckiej siatkówki

Tureckie środowisko siatkarskie ma powód do optymizmu. Jest nim 18-letnia rozgrywająca - Naz Aydemir, wschodząca gwiazda tureckiej siatkówki. Po raz pierwszy Aydemir dała o sobie znać podczas Mistrzostw Europy Juniorek.

Dzięki świetnemu występowi podczas tej imprezy siatkarska została powołana do reprezentacji seniorskiej. Była to słuszna decyzja. Aydemir wystąpiła w Grand Prix, w którym Turcja, debiutująca w tym turnieju, zajęła siódmą pozycję.

Młoda siatkarka jest teraz regularnie powoływana do drużyny narodowej. Ponadto występuje w czołowym klubie ligi tureckiej, Eczacibasi, który gra w pucharze CEV.Aydemir zdaje sobie sprawę, że droga na szczyt jets bardzo długa a przed nią dużo pracy. – Cele, które stawiam sobie w tym sezonie to zdobycie mistrzostwa z moim klubem oraz występ w finale Ligi Mistrzów. Jeśli chodzi o reprezentację, celujemy w miejsce na podium na Mistrzostwach Europy w 2009 roku w Polsce.

Jeśli chodzi o dalszą przyszłość, chciałabym wziąć udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku. Marzeniem całej drużyny byłoby zdobycie tam medalu. Jest to realne, biorąc pod uwagę nasze wyniki w zawodach juniorskich.

Do reprezentacji wchodzi nowe utalentowane pokolenie siatkarek, co musi zaowocować sukcesami na arenie międzynarodowej. Obecnie nasza reprezentacja jest jedną z najmłodszych w Europie.

Środowisko siatkarskie jest pod wrażeniem utalentowanej Turczynki. Włoski trener, Marco Mencarelli, który z Włochami zdobył złoto Mistrzostw Europy Juniorów nie ma wątpliwości, że Aydemir to wielki talent. – Jest zdumiewająca. Nieraz musi nawet zwolnić swój rytm gry, ponieważ jej koleżanki z zespołu nie nadążają.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved