Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Turniej Noworoczny w Ciechocinku

Turniej Noworoczny w Ciechocinku

Siatkarki z Torunia, Bydgoszczy i Łodzi szybko odpokutują świąteczny apetyt. W najbliższą niedzielę i poniedziałek zagrają po trzy mecze w Turnieju Noworocznym w Ciechocinku. Pierwszy raz turniej zostanie rozegrany poza Toruniem.

Impreza jest już od kilku sezonów organizowana tradycyjnie przez Budowlanych Toruń. Tym razem po raz pierwszy zostanie rozegrana poza Toruniem.

Nie ma w tym żadnych podtekstów. Ciechocinkowi także wiele zawdzięczamy, mieliśmy tam wspaniałe warunki w trakcie przygotowań do sezonu. Dlatego chcieliśmy się w ten sposób zrewanżować za gościnność – podkreśla trener Budowlanych Ewa Openchowska.Emocji na wysokim poziomie z pewnością nie zabraknie, bo w imprezie zagrają czołowe ekipy PlusLigi i I ligi kobiet. Zaproszenia do udziału w turnieju oprócz gospodyń otrzymały także Centrostal Bydgoszcz, Organika Budowlani Łódź oraz Calisia Kalisz. Ten ostatni zespół w ostatniej chwili zrezygnował i gospodarze musieli naprędce modyfikować terminarz, ostatecznie wszystkie ekipy zagrają ze sobą po dwa razy.

Kibice siatkówki w Ciechocinku dawno nie mieli okazji oglądać u siebie rywalizacji na tak wysokim poziomie. Centrostal to rewelacja ekstraklasy, zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli. Organika i Budowlani to z kolei czołowe ekipy I ligi: lider i trzecia drużyna tabeli. W składzie łódzkiej drużyny będzie można zobaczyć zresztą wiele siatkarek z doświadczeniem z elity, m.in. Małgorzatę Niemczyk czy eksbydgoszczankę Martę Plutę.

Dla nas ten turniej jest ważny, bo z ostatnich czterech spotkań przed świętami przegrałyśmy trzy. Jest więc wiele rzeczy, nad którymi trzeba popracować. Poza tym będzie okazja, żeby zadbać o linię po sutym świątecznym stole – uśmiecha się Openchowska.

Wszystkie mecze odbędą się w hali przy ul. Lipnowskiej. Wstęp bezpłatny.

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved