Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Dawid Konarski: Wiem, ile czeka mnie pracy

Dawid Konarski: Wiem, ile czeka mnie pracy

Rośnie następca Michała Winiarskiego. Nie milkną echa udanego występu 19-latka, który w meczu z Jastrzębiem (3:2) był najlepszy. Dawid Konarski jest przedstawicielem młodego pokolenia, które coraz częściej dochodzi do głosu.

Dotychczas zdobywał Pan brązowe medale na OOM i mistrzostwach Polski juniorów. Tytuł MVP można traktować jako kolejny sukces…

Dawid Konarski: – Tak do tego podchodzę, lecz wiem, ile jeszcze czeka mnie pracy. I że nie mogę zmarnować dotychczasowego dorobku. Rodzice już dziś są bardzo dumni, chwalą się mną znajomym. Na przyszłość patrzę więc z optymizmem.Jak długo trenuje Pan siatkówkę?

Od pierwszej klasy liceum, co oznacza, że mijają dopiero trzy lata. Wcześniej grałem w piłkę nożną we Wdzie Świecie, ale moja wuefistka z gimnazjum, pani Irena Kwaśniewska, zaraziła mnie siatkówką do tego stopnia, że zacząłem chodzić w każdą sobotę na dodatkowe zajęcia.

Aż w końcu przeszedł Pan do bydgoskiego Chemika?

Tak, a podstaw i wiary w siebie nauczył mnie trener Tomasz Zaczek.

Ma Pan w sobie tyle siły i umiejętności, by już teraz walczyć z najlepszymi?

Trudno siebie oceniać. Adrenalina meczowa szalenie mnie jednak napędza. Nie czuję przed przeciwnikiem żadnego strachu. W to, co robię, wkładam naprawdę dużo pracy. Ale to wciąż nie jest szczyt formy.

Czego Panu życzyć na Nowy Rok?

Częstszych występów w lidze, a w przyszłości gry w reprezentacji Polski. Marzy mi się też wyjazd do Włoch…


Goście z Jastrzębia nie mogli mieć o Dawidzie żadnych materiałów i kompletnie byli zdezorientowani – mówi drugi trener Delecty, Robert Kaźmierczak. – To był świetny element zaskoczenia. Uważam, że Konarski jeszcze nieraz zostanie wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Ma chłopak charakter do sportu, jest pracowity i dynamiczny. Musi się ogrywać i poprawić grę w obronie.

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved