Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > BKS Aluprof – Cel to wygrywanie

BKS Aluprof – Cel to wygrywanie

fot. archiwum

Aby stworzyć dobry zespół potrzeba wysiłku wielu osób. Od umiejętności organizacyjnych i poświęcenia działaczy zależy, jaki team zostanie stworzony i o jakie cele będzie walczył. W Bielsku wszystko idzie jak na razie w dobrą stronę.

Za nami 10 kolejek rundy zasadniczej a zawodniczki Aluprofu nie zaznały jeszcze porażki. Jedyny stracony punkt na ich koncie to zasługa Muszynianki Muszyna obecnego mistrza Polski. Zawodniczki zatrudnione pod Klimczokiem to pełne profesjonalistki, mające świadomość swojej wartości i rozumiejące, że w siatkówce wygrywa ten, kto zdobywa ostatni punkt. Do zdobycia ostatniego punktu w tym sezonie jeszcze bardzo daleko a doświadczenia bielszczanek z poprzednich rozgrywek o mistrzostwo Polski nie poszły na marne. Wielokrotnie w wywiadach były ostrożne co do prognozowania, jak zakończy się sezon.

 

W rozgrywkach 2007/2008 drużyna z Podbeskidzia wygrała rundę zasadniczą z przewagą 4 punktów nad Winiarami Kalisz, 8 nad Muszynianką, 11 nad Farmutilem Piła. Pierwsze punkty stracił 27 lutego 2008 roku w Kaliszu z miejscowymi Winiarami przegrywając 2:3. Była to 12. kolejka rundy zasadniczej. Dlatego też zatrudniono Igora Prielożnego . Nie ma wątpliwości, że to jeden z najlepszych trenerów pracujących w naszym kraju. Człowiek,który zasłynął zdobyciem mistrzostwa naszego kraju z ekipą Jastrzębskiego Węgla. 

Jeśli chodzi o europejskie puchary to kluczem do sukcesu w tym sezonie może się okazać dwumecz z Urałoczką Jekatierinburg. Wszyscy dobrze znamy siłę drużyn rosyjskich, tak żeńskich jak i męskich. Dodatkowo dochodzi bardzo trudna podróż do Jekatierinburga. Jeśli jednak podopieczne Igora Prielożnego staną na wysokości zadania, to będą jednym z kandydatów do zdobycia pucharu CEV. Czas napisze najnowszą historię bielskiego klubu. Póki co wygląda na to, że jest dobrze.

 

Autor: Marek Knopik

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved