Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Joanna Frąckowiak: Nie wiem kiedy wrócę na parkiet

Joanna Frąckowiak: Nie wiem kiedy wrócę na parkiet

fot. archiwum

Joanna Frąckowiak siatkarka Farmutilu Piła, która doznała kontuzji palca kilka miesięcy temu mogłaby wrócić na parkiet wcześniej, gdyby miała dobrze nałożony gips. Teraz jest po operacji i czeka ją rehabilitacja.

Jak doszło do kontuzji?

 

Do kontuzji doszło na siłowni. Zakleszczył mi się palec w maszynie i po prostu mi przycięło palca . 

Czy spodziewałaś się, że rekonwalescencja potrwa tak długo?

 

Nie, miałam nadzieję, że to po prostu będzie tak, że będę miała operację, że mi złożą palec i po czterech tygodniach będę mogła zacząć trenować. Niestety po sześciu tygodniach nie było zrostu palca .

 

Czy to prawda, że lekarze źle złożyli twój palec?

 

Na początku palec był dobrze złożony z tym, że miałam zbyt luźny gips i palec się przesunął. Lekarze mogli to jednak zrobić lepiej i dlatego mam teraz tak długą przerwę. Lekarze w Warszawie powiedzieli mi, że powinno to być zrobione na samym początku solidniej. Po operacji w Warszawie rozmawiałam z lekarzem, który mnie operował i powiedział, że miałam nie anatomiczne ustawienie odłamów i w związku z tym brak postępującego zrostu, i dlatego to tak długo trwa. Kolejną operację miałam dzień przed wigilią w Warszawie, teraz jest już po operacji .

 

Kiedy ujrzymy Cię ponownie na parkiecie?

 

Tego sama nie wiem, teraz czeka mnie solidna rehabilitacja i kiedy wrócę na boisko tego nie umiem powiedzieć na dzień dzisiejszy. Mam nadzieję, że w tym sezonie .

 

Którego ze szkoleniowców widziała by pani na stanowisku pierwszego trenera reprezentacji Polski, Jerzego Matlaka czy Alojzego Świderka? Z tym pierwszym współpracuje pani w klubie.

 

Ja nie wiem jaki będzie trener, tego dowiemy się w styczniu. Ze Świderkiem i z Matlakiem będzie się nam dobrze współpracowało .

 

Ze spraw zawodowych przejdźmy w sprawy prywatne. Jak spędza pani Święta Bożego Narodzenia?

 

Święta spędzam z moją rodziną w Szamotułach i u mojego chłopaka w Bydgoszczy. Święta są bardzo miłe, niezwykłe i rodzinne. Mogę być ze swoją rodziną .

 

Czego życzyć Tobie w nadchodzącym Nowym Roku?

 

Przede wszystkim zdrowia i oby palec jak najszybciej wyzdrowiał, abym mogła wrócić na parkiet .

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved