Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Święta u Bartosza Janeczka i Smilena Mlyakowa

Święta u Bartosza Janeczka i Smilena Mlyakowa

fot. archiwum

Zbliżają się szybko Święta Bożego Narodzenia. Odgrywają one szczególną rolę w życiu siatkarzy, którzy na kilka dni mogą poświęcić czas rodzinie. O świętach w swoich domach opowiadają Bartosz Janeczek oraz Smilen Mlyakow.

Bartosz Janeczek święta spędzi w rodzinnej Wieliczce w gronie najbliższych. Okres świąteczny będzie dla niego szansą na odpoczynek i kilka dni lenistwa. – Wigilię spędzę z najbliższymi w Wieliczce, natomiast w pierwszy dzień świąt jadę do Milicza do dziewczyny, która na święta przyleciała ze Stanów Zjednoczonych i będziemy z rodziną Gosi razem spędzać pierwszy i drugi dzień świąt, a jeżeli chodzi o jakieś konkretne plany co będę robił podczas tych świąt, to mam jeden – będę odpoczywał – podkreśla.

21- letni siatkarz nie jest wybredny i z pewnością skosztuje wszystkich potraw, które pojawią się na wigilijnym stole. – Lubię wszystkie potrawy , kiedyś nie przepadałem za niektórymi , ale z każdymi kolejnymi świętami przekonywałem się i teraz smakuje mi wszystko, co przyrządzą moja mama i babcie – twierdzi.

Janeczek nie ma specjalnych życzeń dotyczących prezentu, który będzie na niego czekał pod choinką. Każda, nawet najmniejsza drobnostka sprawi mu wiele radości. – Nie mam jakiś specjalnych życzeń, chciałbym dostać jakieś Porsche, ale chyba się nie zmieści pod choinką, więc raczej zrezygnuje (śmiech). Oczywiście żartuje ,będę zadowolony z każdego prezentu który dostanę od najbliższych – mówi.Ze względu na napięty terminarz i cykl treningowy, częstochowianie w tym roku nie będą mogli sobie pozwolić na huczne przywitanie Nowego Roku. Już 2 stycznia „Akademicy” w pierwszym noworocznym spotkaniu zmierzą się, bowiem z rywalem z najwyższej półki PGE Skrą Bełchatów i w Sylwestra nie ma mowy o hucznej zabawie. – W tym roku nie będzie wielkich szaleństw na Sylwestra, ponieważ będziemy w cyklu treningowym i 31 jak i 1 stycznia mamy treningi, ale do północy dotrwam i przywitam symboliczną lampką szampana Nowy Rok – kończy Janeczek.

Zupełnie inaczej tegoroczne Święta będą wyglądać u jedynego zagranicznego „rodzynka” w częstochowskiej ekipie, Smilena Mlyakowa . Bułgar okres świąteczny spędzi wraz z najbliższą rodziną w Częstochowie z dala od rodzinnych stron. – Jestem tutaj obcokrajowcem i będę sam z moją żoną i dziećmi w domu. Nic specjalnego – podkreśla.

Z powodu występów poza granicami swojego kraju, okres świąteczny od kilku lat wygląda u 27- latka podobnie z dala od Bułgarii. – Te dni powinny być raczej celebrowane w gronie rodzinnym, ale w mojej sytuacji to trudne. Tak samo wyglądać będzie mój Sylwester. Spędzimy go z dwojgiem moich pociech w domu, nie zamierzamy nigdzie wychodzić, więc będzie to zwykły dzień, jak każde inne – podkreśla.

Na wigilijnym stole u atakującego "Akademików" nie zabraknie potraw typowych dla kultury naszego kraju. – Tradycje i potrawy będą takie same, jak tutaj – kończy Smilen.

źródło: azsczestochowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved