Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kto jest najlepszym siatkarzem PlusLigi? Czech!

Kto jest najlepszym siatkarzem PlusLigi? Czech!

Jakub Novotny jest jak do tej pory najlepszym siatkarzem PlusLigi w sezonie 2008/09. Czeski atakujący ZAKSY Kędzierzyn-Koźle sześć razy był wybierany na najlepszego zawodnika meczu w minionych dziesięciu kolejkach ligowych.

To w dużej mierze dzięki temu zawodnikowi niedoceniany przed sezonem zespół z Kędzierzyna jest wiceliderem tabeli, a do PGE Skry Bełchatów traci tylko punkt.

Mamy drużynę wojowników. Każdy z nas daje z siebie wszystko, nie oglądając się na innych. Dlatego wygrywamy – uważa Novotny.Ja też gram lepiej niż w poprzednim sezonie, bo uporałem się z moim kręgosłupem. Gdyby nie nasz fizjoterapeuta Aleksander Bielecki, pewnie nie byłbym w stanie grać na wysokim poziomie. Mamy też lepszy zespół niż rok temu. No i wreszcie zaaklimatyzowałem się w Kędzierzynie.Novotny został pierwszym atakującym ZAKSY w sezonie 2007/08, gdy z klubu odszedł Marcel Gromadowski. Na początku nie spełniał pokładanych w nim nadziei, ale teraz jest prawdziwym liderem zespołu. A niewiele brakowało, by zamiast do Kędzierzyna trafił do… Werony.

Miałem występować we Włoszech, ale w Weronie nie chcieli zgodzić się na moją grę w reprezentacji Czech. To mi nie pasowało i wybrałem Polskę. Wiedziałem, że u was jest wysoki poziom i superkibice. Opowiadali mi o tym Dawid Murek, z którym grałem w Panathinaikosie Ateny i Sebastian Świderski, kolega z Perugii – mówi Novotny.

W Czechach prawie każdy młody chłopak chce być hokeistą albo piłkarzem. – Ja też trenowałem te dyscypliny, poza tym pływałem i grałem w tenisa. Ale szybko rosłem i mój ojciec, który był siatkarzem, namówił mnie, bym też spróbował tego sportu. Okazało się, że mój temperament pasuje do siatkówki – śmieje się Jakub. Ojciec widział go w roli rozgrywającego, ale Jakub wolał atakować. I jako skrzydłowy sprawdza się znakomicie.

W każdym kraju, w którym występował, należał do wyróżniających się zawodników. Przez cztery lata grał we Francji. W 2002 roku awansował do finału ze swoim zespołem z Poitiers, ale doznał kontuzji kręgosłupa i musiał leczyć się przez pięć miesięcy. Potem przeniósł się do Włoch (Schio Sport)…

*Autor – Ryszard Opiatowski

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved