Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Komunikat w sprawie wyboru trenerów Reprezentacji Polski

Komunikat w sprawie wyboru trenerów Reprezentacji Polski

Polski Związek Piłki Siatkowej wydał komunikat w sprawie pracy Komisji do spraw wyboru trenera Reprezentacji Polski w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn. Nazwiska obu szkoleniowców poznamy 17 stycznia. Niżej publikujemy treść komunikatu.

1. W dniach 22 i 23 grudnia 2008 roku w Warszawie odbyło się posiedzenie Komisji ds. wyboru trenerów Reprezentacji Polski w piłce siatkowej kobiet i mężczyzn.

Komisja spotkała się z Jerzym Matlakiem i Alojzym Świderkiem, kandydatami na trenerów reprezentacji kobiet zaproszonymi bezpośrednio przez Związek do uczestnictwa w rozmowach.2. Kandydaci przedstawili ocenę stanu posiadania polskiej siatkówki żeńskiej oraz koncepcję prowadzenia kadry narodowej do roku 2012.

Spotkania były bardzo merytoryczną wymianą poglądów obu stron.

3. Po przeprowadzeniu w miesiącu styczniu 2009 kolejnych rozmów z w/w kandydatami Komisja przedstawi swoje stanowisko w sprawie kandydatów Zarządowi PZPS, który na posiedzeniu w dniu 16 stycznia 2009 roku podejmie uchwałę zatwierdzającą osobę trenera Reprezentacji Polski w piłce siatkowej kobiet.

4. Komisja dokonała oceny kandydatów na trenera reprezentacji mężczyzn z uwzględnieniem opinii przedstawionej przez Wydział Szkolenia PZPS.

Komisja po szczegółowej analizie otrzymanych zgłoszeń podjęła decyzję o przedłożeniu Prezydium PZPS propozycji zaproszenia do bezpośrednich rozmów następujących trenerów:

1. Bagnoli Daniel

2. Castellani Daniel

3. Wagner Grzegorz

Decyzja Komisji w tej sprawie została podjęta z wyłączeniem Konrada Piechockiego, który poprosił o przyjęcie rezygnacji z udziału w głosowaniu.

5. Decyzja Komisji została zaakceptowana przez Prezydium Zarządu PZPS na posiedzeniu w dniu 23 grudnia 2008 roku.

6. Rozmowy z kandydatami planowane są w okresie pomiędzy 6 i 9 stycznia 2009 roku.

7. Komisja złożyła podziękowanie wszystkim trenerom, którzy przedłożyli PZPS dokumentację potwierdzającą udział w konkursie na trenera reprezentacji mężczyzn.

8. Po przeprowadzeniu rozmów z kandydatami, Komisja przedstawi swoje stanowisko w sprawie kandydatów Zarządowi PZPS, który na posiedzeniu w dniu 16 stycznia 2008 roku podejmie uchwałę zatwierdzającą osobę trenera Reprezentacji Polski w piłce siatkowej mężczyzn.

9. Oficjalne ogłoszenie nazwisk trenerów obu reprezentacji nastąpi na Gali „Siatkarskie Plusy 2008” w dniu 17 stycznia 2009 roku w Warszawie.

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved