Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > J. Velasco: Praca w Hiszpanii to przyjemność a nie wyzwanie

J. Velasco: Praca w Hiszpanii to przyjemność a nie wyzwanie

- Podchodzę do tego z olbrzymim entuzjazmem. Bardzo chciałem móc pracować z jakąś drużyną narodową, a najlepiej jest to robić w Hiszpanii. Trenowanie reprezentacji Hiszpanii jest bardziej przyjemnością niż wyzwaniem – wyznał podczas konferencji prasowej argentyński szkoleniowiec.

Julio Velasco, niedoszły kandydat na trenera „biało-czerwonych”, kilka dni temu doszedł do porozumienia z hiszpańską federacją w kwestii pracy z kadrą narodową tego kraju. Na konferencji prasowej, która odbyła się w poniedziałek w Madrycie, nowy trener mistrzów Europy został oficjalnie zaprezentowany mediom.

To bardzo ważny dzień dla hiszpańskiej siatkówki – powiedział prezydent Hiszpańskiej Federacji Piłki Siatkowej, Agustin Martin Santos. Prezydent federacji podkreślił, że już od wielu lat starali się o pozyskanie legendarnego trenera z La Platy i nie kryją zadowolenia z faktu, że wreszcie udało się to zrealizować. – Jeśli Andreę Anastasiego moglibyśmy określić mianem „nauczyciela” (maestro) to Julio Velasco jest „nauczycielem nauczycieli” (maestro de maestros). Jego sukcesy i kariera potwierdzają prawdziwość twierdzenia, że wybraliśmy najlepszego człowieka – powiedział szef hiszpańskiego związku.Na konferencji prasowej Julio Velasco przedstawił założenia pracy z reprezentacją Hiszpanii. Podkreślił, że jednym z jego podstawowych pomysłów będzie zacieśnienie współpracy z trenerami Superligi. Jednocześnie zapowiedział, że będzie często przebywał w Hiszpanii, aby móc uczestniczyć i oglądać tyle spotkań i treningów, ile tylko będzie możliwe.

Przygotowanie reprezentacji Hiszpanii będzie składać się z dwóch mikrocyklów. Pierwszy trwał będzie do mistrzostw świata, drugi do igrzysk olimpijskich. Jeśli chodzi o kwestię składu personalnego kadry narodowej to nowy selekcjoner nie przewiduje rewolucji: skład zbuduje na doświadczonych siatkarzach, od których będą uczyć się nowi, młodzi zawodnicy.

Nowy szkoleniowiec Hiszpanii w tym sezonie stanie przed trudnym zadaniem – obrony tytułu mistrza Europy w Turcji. Kolejnym wyzwaniem będzie awans do mistrzostw świata 2010.

* Opracowanie tekstu: Katarzyna Biernacka (reprezentacja.net).

źródło: reprezentacja.net, rfevb.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved