Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > III liga: Kolejna wygrana Wieliczki

III liga: Kolejna wygrana Wieliczki

fot. archiwum

20 grudnia, w hali w Chrzanowie, miał miejsce pojedynek siatkarski pomiędzy trzecioligowymi zespołami MOS-u Chrzanów oraz Mosspartner Wieliczka. 13. kolejka rozgrywek jest zarazem ostatnią w tym roku kalendarzowym.

W przeciwieństwie do spotkania z Ekstrim-em Gorlice z zeszłego tygodnia, wygrana w Chrzanowie przyszła wieliczankom szybko, łatwo i przyjemnie. Gospodarz meczu Mos Chrzanów nie okazał się bowiem wymagającym przeciwnikiem. Chociaż początkowe momenty zapowiadały, iż między drużynami nawiąże się walka, to w miarę rozwoju gry, widać było coraz większą przewagę gości. Oprócz kilku skutecznych ataków i zagrywek, zawodniczki z Chrzanowa szybko uległy wieliczankom, jakby zgaszone przez blok i dobre zagrywki Izabeli Bałuckiej, Małgorzaty Żyły i Agnieszki Woźniak . Pierwsza partia zakończyła się wysoką wygraną zespołu gości.

Gra w pozostałych 2 setach prowadzona była całkowicie pod dyktando wielickich siatkarek. To, co odróżniało oba zespoły, to na pewno doświadczenie i zgranie. Te dwa elementy były atutem Mosspartner Wieliczka, a brak ich widoczny był po stronie gospodarza. W trudnych momentach gry, MOS-owi Chrzanów zabrakło umiejętności postawienia „kropki nad i”. Wykorzystywały ten fakt wieliczanki, grając pewnie i bezstresowo. Tak prowadzona akcja w efekcie pozwoliła Mosspartnerowi na szybką wygraną i zdobycz kompletu punktów.

Miła oprawa muzyczna spotkania w Chrzanowie dodatkowo mobilizowała zespoły oraz wprowadzała świąteczną już atmosferę. Mecz w Chrzanowie był bowiem ostatnim rozgrywanym przez wieliczanki, przed świętami i w tym roku. Z racji zajęcia 5 miejsca w tabeli. Mosspartner Wieliczka zagra w drugiej rundzie rozgrywek III ligi małopolskiej o szansę gry w barażach. Rozgrywki między sześcioma najlepszymi zespołami tego sezonu rozpoczną się już 10.01, a w pierwszej rundzie Mosspartner Wieliczka zmierzy się z wiceliderem – drużyną Armatury Kraków.MOS Chrzanów – Mosspartner Wieliczka 0:3

W spotkaniu w barwach Mosspartner Wieliczka wystąpiły:

Joanna Olchawska, Karina Dobrowolska – rozgrywające

Małgorzata Żyła, Paulina Kerep – przyjmujące

Agnieszka Woźniak, Monika Antos, Karolina Leśniak- atakujące

Katarzyna Młynarczyk, Izabela Bałucka, Katarzyna Świeży – środkowe

Katarzyna Szpiłyk – Libero

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved