Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga: Przyjęcie kluczem do sukcesu Szóstki Biłgoraj

II liga: Przyjęcie kluczem do sukcesu Szóstki Biłgoraj

Drużyna Szóstki Biłgoraj po dużym zaskoczeniu w pierwszym secie i wysokiej porażce (aż 15:26) szybko się pozbierała, żeby w kolejnych partiach udowodnić, że nie przypadkowo od dłuższego czasu plasuje się w czubie ligowej tabeli.

W Andrychowie zawodniczki trenera Pawła Wrzeszcza wygrały ostatecznie z MKS 3:1 i zakończyły zmagania w 2008 roku jako wiceliderki, a dodatkowo mogą się pochwalić serią aż siedmiu zwycięstw z rzędu.

Mamy za sobą kolejne bardzo trudne zawody. Ciężko mi wytłumaczyć słabszą postawę w pierwszej partii. Chyba nie było chęci zwycięstwa z naszej strony. Na pewno rywalki mocno zaskoczyły nas również bardzo mocną zagrywką. Nie mogłyśmy sobie z nią poradzić. W kolejnych setach było już jednak coraz lepiej. Zaczęłyśmy sobie pomagać w przyjęciu i w efekcie przechyliłyśmy szalę na naszą korzyść – mówi Aleksandra Niemiec.

Co ciekawe to przyjezdne prowadziły w pierwszej odsłonie i to nawet… 6:2. Kolejne fragmenty zdecydowanie należały już jednak do gospodyń. Drugi set to z kolei zupełnie odwrotna sytuacja. To MKS wygrywał 6:1 i zanosiło się na sporego kalibru niespodziankę. W porę jednak zawodniczki trenera Wrzeszcza wzięły się ostro do pracy i kilka chwil później na tablicy wyników widniał już remis 7:7. W końcówce drugiej odsłony było nerwowo, ale to zespół z Biłgoraja cieszył się ze skromnego zwycięstwa (27:25).

Dwa ostatnie sety były bardzo wyrównane, ale więcej zimnej krwi w końcówkach zachowywały Paulina Peret i jej koleżanki. Teraz przed siatkarkami z Biłgoraja niemal tydzień wolnego. W sobotę zawodniczki spotkają się na treningu, a w niedzielę wybiorą się na turniej do Gliwic, gdzie będą miały okazję sprawdzić swoje możliwości na tle wielu silnych ekip.

MKS Andrychów – Szóstka Biłgoraj 1:3

(25:16, 25:27, 21:25, 22:25)

Skład:

Szóstka: Niemiec, Wilk, Kundera, Beda, Paluch, Peret (libero) oraz Rymel, Cieplak, Zborzyńska, Rapa, Rudzka, Bartuzi