Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Grzegorz Kosok: Luz sposobem na sukces

Grzegorz Kosok: Luz sposobem na sukces

Środkowy Jadaru Radom był jednym z autorów ostatniego zwycięstwa nad AZS-em UWM Olsztyn. Zagrał ten mecz z niesamowitą, 100-procentową skutecznością i nie krył z tego faktu zadowolenia.


Mikołaj Dymek: W końcu odczarowaliście halę MOSiR-u, i wygraliście nie seta, ale całe spotkanie.

Grzegorz Kosok:I całe szczęście, że za trzy punkty. W pierwszym secie wyszliśmy bardzo spięci i stąd wysoka porażka, aż do 12. W kolejnych partiach mieliśmy jednak tyle wiary w sobie, że nie sposób było nie wykorzystać takiej szansy.W spotkaniu z Olsztynem wasza gra na bloku i zagrywce nareszcie wyglądała tak, jak powinna wyglądać od początku sezonu.

Takie były założenia i fajnie, że w końcu to nam wyszło. Trzeba się jeszcze postarać, aby w kolejnych spotkaniach było jeszcze lepiej i żeby było więcej takich zwycięstw jak to z Olsztynem.

Myślisz, że zmiana trenera pozytywnie wpłynęła na zespół?

Myślę, że ta zmiana nie wpłynęła jakoś na kondycję fizyczną, technikę czy taktykę, ale zdecydowanie wpłynęła na naszą psychikę. To jest dla nas bardzo ważne, bo w naszej drużynie nie ma gwiazd. Musimy grać w sześciu, a raczej w siedmiu, bo jest jeszcze Adrian (Stańczak – przyp. red.), albo wcale. Myślę, że dzięki temu, że przyszedł nowy trener zmieniło się nasze nastawienie, zagraliśmy na większym luzie i dało to efekt w postaci trzech punktów.

Czego życzysz sobie i kibicom na zbliżające się święta?

Na pewno wszystkim dużo zdrowia. Życzę sobie także, żeby Jadar grał tak jak w spotkaniu z Olsztynem albo i lepiej, żeby kibice byli z nas dumni i żebyśmy w każdym meczu walczyli o zwycięstwo. Myślę, że to wystarczy na Nowy Rok.

*Rozmawiał – Mikołaj Dymek

źródło: RadomSport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved