Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylia: Rewanż podopiecznych Bernardo Rezende

Brazylia: Rewanż podopiecznych Bernardo Rezende

W nocy z 21 na 22 grudnia polskiego czasu, w Ginasio Jose Liberatti w Osasco, miejscowa Finasa/Osasco podejmowała w finałowym meczu drugiego turnieju Superligi kobiet, podopieczne Bernardo Rezende - siatkarki Rexony-Ades. Przyjezdne wygrały po emocjonującym meczu.

Superliga kobiet gra fazę zasadniczą w systemie czterech turniejów z podziałem na dwie grupy. Każdy turniej kończy się meczem finałowym pomiędzy ekipami najlepszymi w grupach w danym turnieju. W dniach 16-18 grudnia zakończyły się mecze drugiego turnieju. Pewną niespodzianką było zwycięstwo Finasy/Osasco 3:0 w wyjazdowym meczu z Rexoną-Ades. Ta wygrana zapewniła obydwu zespołom pierwsze miejsca w dwóch grupach, w jakich odbywa się rywalizacja w Superlidze. Jako że dorobek Finasy był w drugim turnieju punktowo lepszy niż Rexony, to właśnie Finasa była gospodarzem meczu finałowego drugiego turnieju, który odbył się w nocy polskiego czasu z 21 na 22 grudnia, na boisku Finasy w Ginasio Jose Liberatti.

Tym razem, po kilku dniach od porażki 0:3 na własnym boisku, siatkarki Rexony zrewanżowały się Finasie na jej terenie, wygrywając w tie-breaku, po emocjonującym spotkaniu. Poziom dwóch pierwszych setów nie był najwyższy, bo w pierwszej partii Rexona, a w drugiej Finasa, kontrolowały grę przez cały czas, odnosząc pewne zwycięstwa. Było 1:1 w setach i wtedy zaczęła się wielka gra. Trzeciego seta wygrała Finasa 25:23, a jeszcze bardziej zaciętego czwartego, Rexona – 27:25. W tie-breaku ostatni – 15 punkt – drużyna przyjezdna zdobyła po udanym bloku, a bohaterką tej akcji i całego seta była zawodniczka Rexony – Joyce „Joycinha” Silva, która tylko w tym secie zdobyła dla swojego zespołu 5 punktów. Ona też była najlepiej punktującą zawodniczką całego meczu, zdobywając dla Rexony 21 punktów. Z zawodniczek Rexony za jej plecami uplasowały się ze swoimi osiągnięciami punktowymi Caroline Gattaz (16 pkt) i kapitan zespołu – Fabiana Claudino (15 pkt). Tyle samo punktów co Joycinha, zdobyła dla ekipy Finasy Natalia Pereira. Ona jednak punktowała przy lepszej skuteczności i została także najlepiej atakującą zawodniczką meczu. Thaisa Menezes zdobyła dla gospodyń 14 pkt. Zawodniczki Rexony wygrały ten mecz głównie atakiem (zdobyły w tym elemencie o 9 punktów więcej od Finasy), ale warto też podkreślić świetną grę blokiem zarówno Joycinhy jak i Caroline Gattaz (obydwie zdobyły blokiem po 5 punktów).Finasa/Osasco – Rexona-Ades 2:3

(19:25, 25:17, 25:23, 25:27, 9:15)

Najlepsze zawodniczki finału drugiego turnieju Superligi

Najlepiej punktująca:
   Joyce "Joycinha" Silva (Rexona-Ades)
   i Natalia Pereira {Finasa/Osasco) - po 21 pkt
Najlepiej atakująca:
   Natália Pereira (Finasa/Osasco)
Najlepiej blokująca:
   [b]"Joycinha" (Rexona-Ades)
Najlepiej zagrywająca:
   Dani Lins (Rexona-Ades)
Najlepiej broniąca:
   Paula Pequeno (Finasa/Osasco)
Najlepiej rozgrywająca:
   Dani Lins (Rexona-Ades)
Najlepiej przymująca:
   Camila Brait (Finasa/Osasco)
Najlepsza libero:
   Camila Brait (Finasa/Osasco)

MVP meczu finałowego:
   Welissa "Sassá" Gonzaga (Finasa/Osasco)
   (3. w bloku, 5. w ataku, 2. w obronie, 2. w zagrywce)

Po dwóch turniejach fazy zasadniczej, dziewięć zespołów ma rozegranych po 11 meczów. Rexona – która grała w obydwu meczach finałowych – ma na koncie 13 spotkań, zaś Finasa i Minas Tenis Clube – ktore grały w jednym finale – mają po 12 spotkań. Rexona prowadzi w tabeli z 25 punktami i czteropunktową przewagą nad Finasą. Trzecie i czwarte miejsce z 19 punktami, zajmują Pinheiros i BrasilTelecom.

Teraz zespoły mają przerwę do drugiego tygodnia stycznia 2009. W dniach 9-15 stycznia rozegranych zostanie sześć meczów 14. kolejki fazy zasadniczej (jest to zarazem pierwsza kolejka trzeciego już turnieju fazy zasadniczej).

Zobacz również:

Wyniki i tabela Superligi brazylijskiej kobiet

źródło: cbv.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved