Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Argentyna: Siatkarki Banco Nacion i Boca Juniors niepokonane

Argentyna: Siatkarki Banco Nacion i Boca Juniors niepokonane

W dniach 19-21 grudnia rozegrane zostały 3. oraz 4. kolejka Liga Argentina kobiet. Zamiast ośmiu, rozegrano sześć meczów, bo zawodniczki Koyote Salta poprosiły władze ligi o przełożenie spotkań. Zespoły Banco Nacion i Boca Juniors są na razie niepokonane i przewodzą w ekstraligowej tabeli.

3. kolejka, 19 i 20 grudnia

W tej kolejce bardzo trudne zadanie czekało drużynę Estudiantes de Paraná, której po dwóch wcześniejszych ligowych porażkach, przyszło zagrać dwa najtrudniejsze spotkania sezonu – z Banco Nacion i Boca Juniors. Obydwa mecze odbyły się na boisku w Ginasio Parque Berduc w Paranie. W spotkaniu z Boca zawodniczki Estudiantes ugrały jednego seta, ale sztuka ta nie udała się im w drugim meczu z Banco. W meczu z Boca ich najlepszą zawodniczką była Vanina Spahn (12 pkt), zaś w meczu z Banco – Agustina Sanchez (10 pkt). Dla Boca najlepiej punktowała Veronica Azcona (15 pkt). Najlepszą zawodniczką Banco była natomiast Tatiana Rizzo (13 pkt). Trzeci mecz tej kolejki zagrały w Ginasio Polideportivo w La Plata, miejscowa ekipa GELP i Regatas de Resistencia. Gospodynie wygrały w trzech setach. Najlepiej wśród zwyciężczyń spisywała się Mara Re (12 pkt) a wśród pokonanych – Laura Zolof (7 pkt). Mecz River Plate z Koyote Salta został przełożony na 21 stycznia 2009.
4. kolejka, 20 i 21 grudnia

W czwartej kolejce dwa mecze grał Club Maria Juana, ponosząc dwie porażki w trzech setach – z Boca Juniors i Banco Nacion. Najlepszą zawodniczką Boca w meczu z Maria Juana była Veronica Azcona. Zaś najlepszymi zawodniczkami Banco w meczu z Maria Juana, były Daniela Gildenberger i Natali Flaviani. W trzecim meczu kolejki – River Plate, grające na swoim boisku w Ginasio Bella Vista, pokonało 3:0 Regatas de Resistencia. Julia Rollie była z 13 punktami liderką River. Dla Regatas najlepiej grała Gianina Tonetti (10 pkt). Warto podkreślić bardzo dobrą grę Mairy Lobo z River, w polu zagrywki (3 asy serwisowe). Mecz GELP z Koyote Salta został przełożony na 20 stycznia 2009.


Aktualnie w ligowej tabeli bez porażki – z 12 punktami w 4 meczach – prowadzą zespoły Banco Nacion i Boca Juniors. Za nimi z 9 punktami, ale też bez porażki, bo w trzech meczach, jest River Plate.

Teraz w rozgrywkach będzie przerwa do 17 stycznia 2009. W tym dniu odbędą się wszystkie cztery nmecze 5. kolejki. 18 stycznia odbędzie się natomiast cała 6. kolejka ligowa.

Zobacz również:

Wyniki i tabela Liga Argentina kobiet

źródło: aclav.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved