Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Strefowe podsumowanie 12. kolejki I ligi mężczyzn

Strefowe podsumowanie 12. kolejki I ligi mężczyzn

Ostatnia kolejka I ligi mężczyzn przed świąteczną przerwą już za nami. W 12. rundzie spotkań zwycięstwa odnieśli faworyci, choć, tak jak w poprzednich kolejkach, nie brakowało emocji.

Do Wrocławia przyjechali „Uczniowie” ze Spały – drużyna Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Zajmująca ostatnie miejsce drużyna gości, nie sprawiła żadnych problemów gwardzistom którzy odnieśli łatwe zwycięstwo 3:0 i dzięki temu awansowali na czwarte miejsce w tabeli I ligi. Zawodnicy z Wrocławia cały czas kontrolowali przebieg spotkania a na boisku widać było że tworzą zgrany zespół. Mimo czwartego miejsca w lidze, Gwardia Wrocław sporo traci do prowadzących trzech zespołów i aby ich dogonić musi walczyć o każdy punkt. Okazją do tego będzie już kolejna kolejka w której zmierzy się w Nysie z tamtejszym AZS. To jednak nastąpi dopiero u progu nowego roku – 3 stycznia.

Do Bielska- Białej przyjechał zajmujące przed ostatnie miejsce, zespół MCKiS Jaworzno. Fakt że drużyna Grzegorza Wagnera przoduje w lidze nie przestraszył gości, którzy postawili trudne warunki gospodarzom, i musieli się oni mocno napracować aby w ostateczności wygrać to spotkanie 3:1. Pierwsza partia padła łupem zespołu z Jaworzna, trzy kolejne to już zwycięstwa BBTS-u, który jednak wygrywał na przewagi. Trener gości, Mariusz Łoziński może żałować niewykorzystanej szansy wywalczenia choć jednego punktu który w ostateczności może okazać się bardzo potrzebnym przy utrzymaniu się w grze. Świąteczna przerwa bardzo przyda się siatkarzom MCKiS Jaworzno, będą oni mogli w spokoju popracować nad formą i zgraniem, czego wydaje się że najbardziej im w tej chwili brakuje.

Wiele emocji i dramaturgii stworzyły zespoły GTPS Gorzów i MKS MOS Będzin. Kibice zgromadzeni w gorzowskiej hali mogli oglądać stojące na bardzo wysokim poziomie, pięciosetowe widowisko. W ostatecznej partii lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali tym samym już piąte spotkanie z rzędu i ciągle pną się w górę ligowej tabeli. Obecnie zajmują już 6. lokatę i po przerwie na pewno będą chcieli kontynuować dobrą passę, tym bardziej że czka ich mecz z sąsiadem w tabeli Parkietem Hajnówka, dlatego ten mecz będzie dla niech niezwykle istotny. Z kolei siatkarze z Będzina zajmują ósme miejsce w lidze i w kolejnych kolejkach czekają ich ciężkie batalie o utrzymanie w rozgrywkach I ligi mężczyzn.

Na parkiecie w Wieluniu tamtejszy Siatkarz Pamapol podejmował Pronar Parkiet Hajnówka. Spotkanie tych drużyn było uznawane za najciekawszy mecz w tej kolejce. Paweł Blomberg zapowiadał że wywiezienie choć punktu z Wielunia będzie dla Hajnówki sporym sukcesem. Nic z tego. Dzięki dobrej postawie całego zespołu Damiana Dacewicza zespół Siatkarza Wieluń wygrał to spotkanie 3:1 i tym samym siatkarze z Hajnówki musieli zapomnieć o jakiejkolwiek zdobyczy punktowej. Siatkarz Wieluń zajmuje drugie miejsce w tabeli, tuż za BBTS-em Bielsko-Biała z którym przegrywa jedynie gorszym stosunkiem setów. Wszystko wskazuje na to że szansa powiększenia dorobku już w następnej rundzie w której zmierzy się z najsłabszym – SMS Spała. Z kolei Parkiet Hajnówka spotka się z GTPS Gorzów Wielkopolski i będzie to z pewnością najciekawsza rywalizacja 13. kolejki.

W ostatnim spotkaniu 12. kolejki I ligi mężczyzn Avia Świdnik podejmowała na własnym parkiecie drużynę Orła Międzyrzecz. Faworytami tego spotkania było gospodarze, którzy zajmują trzecią pozycję w tabeli. Za wygraną Avii przemawiała również dobra passa ostatnich spotkań. I tym razem siatkarze ze Świdnika pokazali się z dobrej strony i pokonali swego rywala (choć nie bez problemów) 3:1. Siatkarze Avii pokazali po raz kolejny że będą bezpośrednim zagrożeniem BBTS-u i Siatkarza Wieluń w walce o awans do PlusLigi. Do prowadzącej dwójki tracą już tylko dwa punkty, co zwiastuje jeszcze ciekawszą rywalizację w I lidze, po świątecznej przerwie.

Po 12. kolejkach I ligi na czele znajdują się zespoły BBTS Bielsko – Biała, Siatkarz Wieluń oraz Avia Świdnik. Tabelę zamykają zespoły z Nysy, Jaworzna i Spały. Niewielkie różnice punktowe pomiędzy zespołami zapowiadają ciekawą i interesującą rozgrywkę o najwyższe miejsce w lidze. Ale to już po świątecznej przerwie.