Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Liga Europejska 2009

Liga Europejska 2009

CEV zorganizowało w Luksemburgu specjalne spotkanie, które poświęcone zostało sprawom organizacyjnym Ligi Europejskiej w 2009r. Na zjazd przybyli przedstawiciele narodowych federacji siatkarskich państw, które zostały zaliczone do rozgrywek.

Szczyt rozpoczął się wraz z poranną sesją, którą uświetniło historyczne wydarzenie – oficjalnie otwarto pierwszą Kobiecą Ligę Europejską. W zawodach tych udział weźmie osiem drużyn, które podzielone zostaną na dwie grupy.Grupa A: Serbia, Bułgaria, Hiszpania i Grecja

Grupa B: Turcja, Francja, Rumunia i Wielka Brytania

Kalendarz rozgrywek również został podzielony na sześć etapów:

I etap – 22 – 24 maja

II etap – 29 – 31 maja

III etap – 5 – 7 czerwca

IV etap – 12 – 14 czerwca

V etap – 19 – 21 czerwca

VI etap – 26 – 28 czerwca

Final Four zostanie zorganizowany w Bukareszcie (Rumunia) w terminie 3 – 5 lipca.

W spotkaniu organizowanym przez CEV udział brali także przedstawiciele Słowackiej Federacji Piłki Siatkowej (SVF). Żeńska reprezentacja Słowacji nie weźmie jednak udziału w rozgrywkach Ligi Europejskiej w 2009r.

Będziemy uważnie przyglądać się tym zawodom, śledzić ich organizację. Uważam, że w przyszłym roku nasz występ w tym turnieju jest bardzo możliwy – powiedział po spotkaniu prezydent SVF, Marek Prokes.

Popołudniowa sesja CEV poświęcona została sprawom organizacyjnym Męskiej Ligi Europejskiej 2009. Po raz drugi w historii rozgrywek 12 drużyn zostanie podzielone na trzy eliminacyjne grupy:

Grupa A: Hiszpania, Turcja, Chorwacja i Wielka Brytania

Grupa B: Niemcy, Grecja, Belgia i Rumunia

Grupa C: Słowacja, Portugalia, Białoruś i Austria

Kalendarz rozgrywek zawiera sześć eliminacyjnych etapów, które rozegrane zostaną w terminie od początku czerwca do połowy lipca.

I etap – 5 – 7 czerwca

II etap – 12 – 14 czerwca

III etap – 19 – 21 czerwca

IV etap – 26 – 28 czerwca

V etap – 3 – 5 lipca

VI etap – 10 – 12 lipca

Final Four zorganizowany zostanie w dniach 17 – 19 lipca. Miejsce turnieju będzie oficjalnie zatwierdzone do końca stycznia.

Niewiadomo jeszcze, gdzie zorganizowany zostanie turniej Final Four. Decyzja zapadnie dopiero pod końca stycznia– dodał Marek Prokes w odpowiedzi na pytania dotyczące miejsca organizacji zawodów.

Na zakończenie sesji prezydent CEV Andre Meyer powiedział: Jestem bardzo zadowolony z wyników dzisiejszego spotkania, a w szczególności z popularności siatkówki w całej Europie. Chciałbym również oświadczyć, że zmieniliśmy nieco oryginalną formułę zawodów, mowa głównie o meczach organizowanych na miejscu i na wyjazdach. Kolejne innowacje dotyczą utworzenia Żeńskiej Ligi Europejskiej – daje to różnym federacją większą możliwość włączenia się do zawodów.

Trafiła nam się dobra partia. Portugalską drużynę poznaliśmy już w ubiegłym roku. Białoruś będzie niebezpieczna, dlatego też musimy na tę drużynę bardzo uważać. Ta sama sytuacja dotyczy Austrii. Uważam, że mamy szansę na awans do Final Four– skomentował wynik losowania asystent selekcjonera Emanueleha Zaniniha, Stefan Chrtiansky, który jest głównym trenerem Hylo Tirol Innsbruck.

źródło: cev.lu, inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved