Strona Główna > Aktualności > inne > III liga: Koniec zmagań III ligi w 2008 roku

III liga: Koniec zmagań III ligi w 2008 roku

Siatkarki Ekstrimu Gorlice w ostatni meczu I rundy III ligi kobiet, przegrały 0:3 z Pogonią Proszowice. Ostatecznie gorliczanki uplasowały się na 8. pozycji i w nowym roku walczyć będą o utrzymanie w lidze.

Siatkarki Klubu Rekreacyjno – Sportowego EKSTRIM Gorlice w ostatnią sobotę przed własną publicznością rozegrały mecz kończący I rundę zasadniczą. Po 70 minutach spotkania w hali OSiR gorliczanki przegrały 3:0 z trzecim zespołem tabeli MKS Pogoń Proszowice 0:3 (15:25, 21:25. 21:25). Początek spotkania to zdecydowana przewaga przyjezdnego zespołu, który wykorzystując zbyt dużą nerwowość i błędy w przyjęciu Ekstrimu uzyskał kilku punktową przewagę. Pozwoliła ona wygrać Pogoni zdecydowanie pierwszego seta spotkania z przewagą 10 punktów. Pozostałe dwa sety meczu były już bardziej wyrównane i zacięte, ale zespół Ekstrimu nie potrafił jednak przechylić ich w końcówce na swoją korzyść przegrywając oba do 21 punktów, a cały mecz 3:0.

KRS Ekstrim Gorlice w ostatnim meczu 2008 roku wystąpił w następującym składzie: Cieśla, Olchawa, Tomczak, Firlit, Wojdyła, Kosiba, Kozyra, Barszcz, Deć, Kukuła, Ćwiklik oraz Różycka (libero).

Sędziowali: Remigiusz Jarończyk (Muszyna), Krzysztof Pierzchała oraz Krystyna Śliwa – Piechota (oboje Nowy Sącz).

Ekstrim wznowi rozgrywki III ligi kobiet w nowym roku w grupie zespołów z miejsc 7-13 walczących o utrzymanie w tej lidze. Po pierwszej rundzie gorlickie siatkarki, bowiem zajęły ostateczne ósme miejsce z dorobkiem 15 punktów. Porażkę gorlickiego zespołu wykorzystał zespół Podkarpacia Bobowej wygrywając na wyjeździe 3:1 z ostatnim w tabeli MOSiR-em Bukowno . Dalszy system rywalizacji polegać będzie na rozegraniu spotkań rewanżowych.