Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Łatwe zwycięstwo Ósemki

II liga: Łatwe zwycięstwo Ósemki

fot. archiwum

To był ostatni mecz rozgrywek ligowych, jaki Ósemka ELMO Siedlce rozegrała w tym roku. Tuż przed świętami sprawiła sobie oraz swoim kibicom prezent wygrywając z zespołem GTS Stoczniowiec Gdańsk 3:0.

W pierwszym secie siedlczanie od razu ruszyli z kopyta. Najpierw Jackowicz posłał na drugą stronę siatki zagrywkę, której gdańszczanie nie odebrali, potem Dziewit z Pierzchalskim zatrzymali na bloku ich atak. Trener Stoczniowca już po tych dwóch straconych punktach zareagował prosząc o czas. Po powrocie na boisko gra toczyła się w równym tempie (3:3, 5:5). Zagrywka Szataniaka sprawiła, że Ósemka ponownie wyszła na prowadzenie 7:6. Od tego momentu przewaga siedlczan zwiększała się a mnożyły błędy w grze gdańszczan. Ósemka odskoczyła na 6 oczek. Krótka Pierzchalskiego oraz skrzydłowe ataki Dziewita utrzymywały tę przewagę do stanu 18:12. Po chwili gra siedlczan zatrzymała się a Stoczniowiec zaczął grać bez popełniania podstawowych błędów. Tym samym wyrównał stosunek punktowy 18:18. Dopiero wtedy Ósemka obudziła się i grała dalej. 24 punkt dla siedlczan pojawił się po idealnej akcji zakończonej atakiem Dziewita z drugiej linii. Set zakończył Stoczniowiec źle wymierzając piłkę serwisową (25:21).

 

W drugiej partii potężnym atakiem z lewego skrzydła rozpoczął Krzysiek . Chwilę później zaatakował Szataniak (4:1). Ponownie gra zaczęła układać się falami. Najpierw drużyny zdobywały kilka oczek przewagi by zaraz doszło do wyrównania. Gdańszczanie zdobywali coraz więcej punktów obijając siedlecki blok. Ósemce nie wychodziło wiele serwisów, tym samym siatkarze sprezentowali Stoczniowcowi przewagę utrzymującą się do stanu 19:17. Wreszcie przy prowadzeniu Gdańska 23:21 siedlecki blok (Świerżewski/Dziewit, Świerżewski /Jackowicz) zaczął zatrzymywać ataki gospodarzy. Po czym udało się wyrównać 23:23. Dramatyczna i zacięta końcówka trwała do wyniku 32:30. Ostatni atak Gdańska zatrzymał się na bloku postawionym przez Dziewita i Świerżewskiego. 

Trzecia partia była znacznie krótsza i wyłoniła zwycięzce tego spotkania. Od początku skuteczne ataki Dziewita i Szataniaka przynosiły punkty na konto Ósemki. Funkcjonował również blok Szataniak/Pierzchalski a stan 10:4 Ósemka zawdzięcza pojedynczemu blokowi Świerżewskiego. Przewagę siedlczan umocnił atak Krzyśka wycelowany w sam róg boiska rywali. Po chwili nastąpiła seria zagrywek Świerżewskiego, przy której do zdobycia kolejnych punktów wystarczył blok w wykonaniu Pierzchalskiego i Jackowicza. Kolejne źle wymierzone piłki Stoczniowca przyspieszały zakończenie meczu. Ostatnie punkty siedlczanie zawdzięczają dobremu przyjęciu Kołodzieja oraz atakom Dziewita, a także kolejnym błędom Gdańska i blokowi Pierzchalskiego. Ostatni set zakończył się 25:16 na korzyść Ósemki.

 

W meczu wyjazdowym w pierwszej szóstce zadebiutował nowy atakujący Ósemki – Bartosz Krzysiek. Na tej pozycji zastąpił Alego Guindo , który odpoczywa po drobnej kontuzji.

 

GTS Stoczniowiec Gdańsk – Ósemka ELMO Siedlce 0:3

(21:25, 30:32, 16:25)

 

Skład:

Ósemka ELMO Siedlce : Dziewit, Kołodziej (libero), Świerżewski, Jackowicz, Krzysiek, Pierzchalski, Szataniak oraz Witkowki, Joszt K i Auguścik

 

Zobacz również:

Wyniki i tabela gr. 3. II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved