Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga: Derby pięciosetowe dla ludzi o mocnych nerwach

II liga: Derby pięciosetowe dla ludzi o mocnych nerwach

Wszyscy, którzy sobotnie popołudnie postanowili spędzić oglądając pojedynek zielonogórskich siatkarzy z Olimpią Sulęcin, z całą pewnością nie żałują.

Akademicy rozpoczęli w nieco przemeblowanym składzie. Wojciech Lis zastąpił w ataku Mariusza Piątka , a na przyjęciu pojawił się od pierwszych piłek Mikołaj Mariaskin . Olimpia zaczęła w swoim optymalnym ustawieniu z Michałem Gacą w składzie.

Pierwsza partia to mocne uderzenie sulęcinian. Goście postawili na silną zagrywkę, która odrzuciła zielonogórzan od siatki. Bardzo dobrze grał Tomasz Miarka , dzięki któremu Olimpia wyszła na kilku punktowe prowadzenie. Znakomicie rozgrywał Jerzy Boguta , a w bloku dzielił i rządził doświadczony Roman Bartuzi . AZS nie miał w zasadzie nic do powiedzenia.

Drugi set wyglądał zupełnie inaczej. Długo był remis, ale od stanu 19:19 akademicy odjechali swoim rywalom, którzy mieli wiele pretensji do sędziów. Najpierw nerwy poniosły Tomasza Miarkę, a następnie ataku złości po decyzji sędziny liniowej dostał Michał Gaca. Efekt: żółta kartka dla zawodnika, utrata punktu przez drużynę, a w konsekwencji set dla miejscowych.

Później było jeszcze ciekawiej. W trzeciej odsłonie AZS nie wykorzystał setbola. To się zemściło, bo za chwilę blok Romana Bartuziego dał prowadzenie sulęcinianom. Ale zielonogórzanie znów doprowadzili do remisu, w czwartym secie szybko objęli prowadzenie.

W decydującej partii gospodarze lepiej opanowali nerwy. Udało im się wypracować dwupunktową przewagę, której skutecznie bronili. Ostatecznie po dobrym bloku na Michale Gacy ze zwycięstwa i dwóch punktów cieszyli się akademicy. Jeden punkt powędrował do Sulęcina.

AZS UZ Zielona Góra – Olimpia Sulęcin 3:2

(19:25, 25:22, 25:27, 25:22, 15:12)

Skład:

AZS UZ : Paluch, Mariaskin, Przyborowski, Lis, Gwadera, Gańko, Baumgarten (libero) oraz Lesiak, Janusz, Zasowski, Piątek.

Olimpia : Boguta, Bartuzi, Miarka, Pić, Gaca, Rzeszotek, Nakonieczny (libero) oraz Chajec, Idzikowski, Krzywicki.