Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Nieoczekiwany wynik w meczu toruńskich siatkarek

I liga: Nieoczekiwany wynik w meczu toruńskich siatkarek

Nieoczekiwaną porażką z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zakończyły siatkarki Budowlanych Nesta zmagania ligowe w tym roku. Pomimo przegranej podopieczne Ewy Openchowskiej utrzymały czwarte miejsce w tabeli.

Zdecydowanym faworytem tego pojedynku były gospodynie. Pierwszy set potwierdził przedmeczowe prognozy – siatkarki Budowlanych Nesta świetnie serwowały, a w ataku rzadko się myliły. Wydawało się, że torunianki łatwo zwyciężą – podobnie jak w pierwszej rundzie w Ostrowcu.

Jednak od drugiej partii podopieczne Openchowskiej zupełnie się pogubiły. Gospodynie wystąpiły w roli gwiazdora, który rozdaje prezenty – w tym przypadku drużynie KSZO. Choć rywalki niczym szczególnym nie imponowały z łatwością zdobywały kolejne punkty i wygrały dwa sety.

W czwartej partii więcej błędów popełnił zespół gości i tylko dlatego toruniankom udało się doprowadzić do tie breaku. W decydującym secie Budowlane Nesta zagrały katastrofalnie. Źle zagrywały, miały ogromne kłopoty z przyjęciem i w efekcie nie były w stanie skutecznie atakować. Przeciętnie prezentująca się drużyna KSZO nie musiała się wysilać aby zwyciężyć w piątym secie i w całym meczu 3:2. – Tragedia. Tak mogę skomentować grę mojego zespołu. Nie wiem co stało się po pierwszym secie. Dziewczyny zapomniały jak się gra – powiedziała po meczu Openchowska.

Budowlani Nesta Toruń – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:3

(25:19, 22:25, 17:25, 25:21, 11:15)

Skład:

Budowlani: Cabańska, Sikorska, Matusova, Lis, Sobczak, Filipowicz, Szulc, Wiśniewska, Krawulska, Januszewska (libero)