Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Gwiazdy sportu i kibice pomagają choremu chłopcu

Gwiazdy sportu i kibice pomagają choremu chłopcu

fot. archiwum

Klub Kibica AZS UWM wspólnie z Fundacją „Zdążyć z Pomocą” jest organizatorem akcji charytatywnej na rzecz chorego ośmiolatka. Zaczęło się od drobnej licytacji teraz w akcję włączyły się gwiazdy siatkówki i nie tylko.

O historii Kacperka dowiedziałam się od kolegi, zapytał mnie czy nie mam jakiejś rzeczy, którą można podarować na aukcję charytatywną. Długo nie musiałam się zastanawiać. W swojej kolekcji siatkarskich gadżetów posiadałam oryginalną koszulkę podarowaną przez Emanuela Rego – mistrza świata i olimpijskiego z Aten. Na pamiątkowej koszulce znalazły się jeszcze autografy Emanuela i jego partnera z boiska, Ricardo Santosa. Pomyślałam – warto spróbować. Szybko umówiłam się z Ewą – mamą Kacperka i przekazałam jej koszulkę. Po kilku wymienionych zdaniach byłam pewna, że pomoc dla Kacperka na pewno nie zakończy się na jednej koszulce. – tak pomału zaczęła się akcja Klubu Kibica AZS UWM Olsztyn dla Kacpra Dudkiewicza .

Kim jest Kacper? To ośmioletni chłopiec, który urodził się z olbrzymim naczyniakiem limfatycznym. Przeszedł już kilkanaście operacji, które miały mu ułatwić najważniejsze funkcje, takie jak: oddychanie czy mówienie. Przed nim najważniejszy zabieg rekonstrukcji kości żuchwy. Koszt takiego zabiegu to 61.700 dolarów. Ale Kacper to przede wszystkim wesoły i radosny chłopiec, który pragnie normalnie żyć.

Klub Kibica AZS UWM wspólnie z Fundacją „Zdążyć z Pomocą” podczas meczu akademików z ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zorganizował zbiórkę pieniędzy dla Kacpra. Było wiele obaw i pytań związanych z tą akcją. Jednak wszyscy wierzyli, że będzie dobrze i się nie zawiedli. Kibice zgromadzeni w hali „Urania” postarali się i tego dnia 6 grudnia Klub Kibica uzbierał kwotę 3263.41 złotych. Ten mały sukces zmotywował do dalszej pomocy Kacperkowi.Ewa Dudkiewicz – Nie spodziewałam się aż tak dużej pomocy, jestem mile zaskoczona tą zbiórką, zwłaszcza, że organizatorami byli młodzi ludzie. Dziewczyny przebrane za Mikołajki podczas meczu AZS Olsztyn 6 grudnia uzbierały ponad 3 tysiące złotych. Każda kwota przybliża nas coraz bardziej do szczęścia jakim jest operacja Kacperka, po której całe jego życie się zmieni.

Pomoc Klubu Kibica AZS Olsztyn nie ogranicza się tylko do tej zbiórki. Młodzi ludzie starają się zdobyć od sław sportu pamiątki, gadżety, koszulki które później zostaną zlicytowane na aukcji charytatywnej dla Kacperka na portalu aukcyjnym www.allegro.pl u sprzedawcy „pomockacperkowi”. Natomiast więcej informacji o Kacperku można znaleźć na stronie internetowej www.kacperek.alpha.pl

Postanowiliśmy pomóc, ponieważ cierpienie dziecka jest czymś najbardziej niesprawiedliwym. Kacper to wyjątkowo radosny chłopiec, kiedy go zobaczyłam, wiedziałam, że nie mogę przejść obojętnie obok. Nie jestem w stanie wspomóc akcji finansowo tak, jakbym tego chciała, więc staram się zaangażować w inny sposób. Poza tym mam brata, który jest w wieku Kacperka. – dodaje Olga Łazicka z Klubu Kibica AZS Olsztyn.

Olsztyńscy fani starają się nawiązać kontakty ze sportowcami z prośbą o wsparcie. Do akcji przyłączyły się takie gwiazdy sportu jak: Ania Barańska , Magdalena Śliwa , zawodnicy AZS UWM Olsztyn, ZAKSY Kędzierzyn- Koźle, Jastrzębskiego Węgla, czy też Sisley Treviso. Poza sławami siatkarskimi swoją pomoc zaoferowali również znakomity szczypiornista Krzysztof Lijewski oraz piłkarski zespół Legii Warszawa.

Na tym nie koniec, zależy nam na sukcesie Kacperka i będziemy starać się ze wszystkich sił, aby mu pomóc. – zapewniają kibice AZS Olsztyn.

Mama Kacperka – Ewa również jest zaskoczona cała akcją – Kibice udowodnili mi, że każde życie jest dla nich ważne, że warto sobie pomagać i nie być obojętnych na czyjąś krzywdę.

Czego można nam życzyć z okazji Świąt? Przede wszystkim zdrowia i szczęścia. A w Nowym Roku by wszystkie nasze plany się spełniły – dodaje mama Kacpra.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved