Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Grzegorz Szumielewicz: Może myślami byliśmy już przy Wigilii

Grzegorz Szumielewicz: Może myślami byliśmy już przy Wigilii

Siatkarze RCS-u Czarnych Radom pewnie wygrali pierwsze dwa sety w meczu z Hejnałem Kęty, jednak później musieli się sporo namęczyć, aby uratować prawie pewne trzy punkty. Ostatecznie wygrali 3:1, sprawiając swoim kibicom miły prezent świąteczny, i dostarczając sporo emocji.

Pewnie wygraliście pierwsze dwa sety, jednak później pozwoliliście przeciwnikom nawiązać wyrównaną walkę. Z czego wynikała wasza słabsza dyspozycja w trzeciej i czwartej partii?

Być może myślami byliśmy już przy spotkaniu wigilijnym… A tak na serio, to w nasze szeregi wdarła się dekoncentracja, jak to zawsze bywa po gładko wygranych dwóch setach. Przeciwnik się rozegrał, a my nieco spuściliśmy z tonu. Dzielnie walczyliśmy w końcówce trzeciej odsłony i prawie odrobiliśmy straty. Czwarta część padła już naszym łupem i bardzo się z tego cieszymy. Najważniejsze jest to, iż trzy punkty zostały w Radomiu.

W meczu z Hejnałem wystąpiłeś na pozycji przyjmującego.

Nie jest to dla mnie coś nowego, ponieważ w ostatnim spotkaniu, z Rafako Racibórz, również zagrałem na tej pozycji. Trener chciał wypróbować nowe warianty. Czułem się bardzo dobrze, poza pierwszym setem, kiedy musiałem dostosować się do sytuacji na boisku. Popełniłem kilka błędów na początku trzeciej partii, jednak myślę, iż ogólnie spotkanie wypadło nie najgorzej w moim wykonaniu.

Wielkimi krokami zbliżają się święta. Dostaniecie trochę wolnego?

W poniedziałek i we wtorek trenujemy. Między świętami a Nowym Rokiem rozegramy jakiś mecz kontrolny. Pauzujemy w pierwszy weekend stycznia, ale nie będziemy się oszczędzać. Na pewno trochę odpoczniemy, ale bez przesadnego leniuchowania. Każdy będzie musiał dbać o to, aby po świętach być w dobrej formie. Z tego miejsca chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowych i wesołych świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku wszystkim sympatykom siatkówki w naszym mieście.

autor tekstu: Piotr K. Dobrowolski

źródło: SportRadom.pl