Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Brazylia: Tym razem lepsi siatkarze Vivo/Minas

Brazylia: Tym razem lepsi siatkarze Vivo/Minas

Już w dniach 16-17 grudnia 10 zespołów Superligi mężczyzn zakończyło swoją ligową przygodę w tym roku kalendarzowym. Na placu boju zostały tylko ekipy Cimed i Vivo/Minas, które 20 grudnia zagrały finał drugiego turnieju fazy zasadniczej. W tie-breaku wygrali siatkarze Vivo/Minas.

Przypomnijmy, że Superliga brazylijska (zarówno mężczyzn jak i kobiet) gra fazę zasadniczą w systemie czterech turniejów z podziałem 12 drużyn na dwie – formalne – grupy. Każdy turniej kończy się meczem finałowym pomiędzy zwycięzcami grup, a jego wynik jest liczony do układu tabeli w fazie zasadniczej (zgodnie z regulaminem ligi, jest to swego rodzaju profit dla najlepszych zespołów w każdym turnieju).

Podobnie jak w finale pierwszego turnieju, także w drugim spotkały się zespoły Cimed Florianopolis i Vivo/Minas. mecz odbył się w Estadio Capoeirăo we Florianópolis, a siatkarze Vivo/Minas pokonali gospodarzy w tie-breaku, w spotkaniu stojącym na wybitnie wysokim poziomie. W ten sposób drużyna z Belo Horizonte wzięła rewanż na siatkarzach Cimedu za porażkę 0:3 w meczu finałowym po pierwszym turnieju fazy zasadniczej.W rozegranym z soboty na niedzielę polskiego czasu meczu, gospodarzom przewodzili Theo Lopes (17 pkt), Thiago Alves (12 pkt) i Eder Carbonera (11 pkt). Bohaterem ekipy Vivo/Minas był natomiast jeden z weteranów zespołu – Mauricio Silva, który punktował 22 razy. On właśnie został wybrany MVP meczu finałowego. Obok niego bardzo dobrze spisywali się Andre Nascimento (18 pkt), Henrigue Randow i Thiago Barth (obydwaj po 15 pkt). Można zatem powiedzieć, że tym razem zdecydowanie rutyniarze przyczynili się do sukcesu Vivo/Minas.

Gospodarze popełniali mniej błędów od gości (aż o 13 mniej), ale za to goście mieli znacznie większą siłę ognia w ataku, gdzie odrobili całe 13 oczek. O końcowym wyniku decydowała więc gra na siatce i serwis. Tu wyraźnie lepsi byli zawodnicy Vivo/Minas i dlatego im przypadło zwycięstwo.

Cimed Florianopolis – Vivo/Minas Belo Horizonte 2:3

(30:28, 26:24, 22:25, 20:25, 13:15)

Najlepsi zawodnicy meczu finalowego drugiego turnieju

Najlepiej punktujący:
   Maurício (Vivo/Minas) – 22 pkt
Najlepiej atakujący:
   Maurício (Vivo/Minas)
Najlepiej blokujący:
   Thiago "Thiagão" Barth (Vivo/Minas)
Najlepiej zagrywający:
   Henrique (Vivo/Minas)
Najlepiej broniący:
   Théo (Cimed/Brasil Telecom)
Najlepiej rozgrywający:
   Rafael "Rafinha" Almeida (Vivo/Minas)
Najlepiej przyjmujący:
   Mario Pedreira Jr. (Cimed/Brasil Telecom)
Najlepszy libero:
   Sérgio "Serginho" Nogueira (Vivo/Minas)

MVP meczu finałowego:
   Maurício (Vivo/Minas)
   (1. atak, 4. obrona, 4. zagrywka, 5. przyjęcie)

W tabeli, po rozegraniu dwóch turniejów (każda drużyna 11 meczów) i po dwóch meczach finałowych, przewodzi Cimed z 25 punktami o jeden punkt przed Vivo/Minas (te dwa zespoły między sobą podzieliły dodatkowe punkty do ligowej tabeli za mecze finałowe po obydwu turniejach). Z dużą stratą za tymi zespołami, z dorobkiem po 19 punktów, są Sada/Betim i Tigre/Unisul.

Przerwa w rozgrywkach Superligi mężczyzn potrwa teraz do 14 stycznia 2009, kiedy rozegranych zostanie pięć meczów 14. kolejki ligowej (pierwszej kolejki trzeciego turnieju fazy zasadniczej). Szósty mecz odbędzie się 15 stycznia 2009.

Zobacz również:

Wyniki i tabela Superligi brazylijskiej mężczyzn

źródło: cbv.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved