Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga mężczyzn: Szczecinianie lepsi od MKS Cuprum Lubin

II liga mężczyzn: Szczecinianie lepsi od MKS Cuprum Lubin

Siatkarze Morza Bałtyku Szczecin w dwunastej kolejce rozgrywek II ligi po dość zaciętej walce pokonali drużynę Cuprum Lubin. Zwycięstwo podopiecznych Zdzisława Gogola sprawiło, że utrzymali oni drugą lokatę w tabeli.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany. W szeregach Morza skutecznymi atakami popisywali się Mateusz Sylla i Adrian Milczarek , udanie kiwał również Tomasz Cichosz , a w lubińskiej drużynie dobrze działał blok i atak ze środka. Dwupunktowa przewaga uzyskana przez gości (11:9) szybko została zniwelowana przez szczecińskich siatkarzy. Asy serwisowe Michała Glinki i Tomasza Cichosza oraz skuteczne ataki Pawła Kolca sprawiły, że podopieczni Zdzisława Gogola wyszli na prowadzenie 16:14. Siedemnasty punkt dla gospodarzy zdobył debiutujący w zespole Morza – Jakub Markiewicz . Niewielka przewaga szczecinian utrzymywała się do stanu 23:20. Wówczas siatkarze Cuprum złapali siatkarski wiatr w żagle, zaczęli udanie kończyć kontrataki, popisali się także skutecznym blokiem na Michale Glince i dzięki temu doprowadzili do remisu po 23. Trener Morza poprosił o czas, jednak na niewiele się to zdało. Po trzydziestosekundowej przerwie dwa kolejne oczka zdobyli goście i wygrali inauguracyjną odsłonę 25:23.

Na początku drugiej partii siatkarze Ryszarda Kruka uzyskali dwa punkty przewagi, ale dzięki skutecznym atakom Adriana Milczarka i Pawła Kolca szczecinianie szybko zdołali odrobić straty. Udane zagrywki Mateusza Sylli i szczelny blok Morza sprawiły, iż gospodarze wyszli na trzypunktowe prowadzenie (12:9). W środkowej części tego seta obie drużyny grały punkt za punkt. Przy stanie 19:16 podopieczni Zdzisława Gogola wygrali długą akcję i wydawało się, że to jest przełomowy moment drugiej odsłony meczu. Jednak as Damiana Dykasa i kiwka Jerzego Zwierko sprawiły, że przewaga szczecinian zmalała do dwóch oczek i szkoleniowiec szczecinian zdecydował się na czas dla swojej drużyny, po którym 25 punkt dla Morza zdobył Mateusz Sylla i doprowadził do remisu 1:1.

Trzecia odsłona do stanu 5:5 była bardzo wyrównana. W zespole z Lubina skutecznymi atakami popisywał się Adam Pietrzak , a w szeregach Morza punkty zdobywali Adrian Milczarek i Michał Glinka. Potem podopieczni Zdzisława Gogola uzyskali niewielką przewagę, która po ataku i asie serwisowym Adriana Milczarka wzrosła do czterech oczek (16:12). Następnie walka toczyła się punkt za punkt – w szczecińskiej drużynie kiwką popisał się Tomasz Cichosz, a ataki kończyli Paweł Kolec i Adrian Milczarek, natomiast w szeregach gości punkty zdobywali Adam Pietrzak i Marcin Kozar. Jerzy Zwierko uruchamiał również na środku siatki Marcina Oczkowskiego oraz Grzegorza Sosińskiego . Jednak ostatecznie Lubinianom nie udało się odrobić strat, a set zakończył się autowym serwisem gości.

Czwarta partia zaczęła się znakomicie dla gospodarzy. Skuteczne ataki Mateusza Sylii i as serwisowy Tomasza Cichosza sprawiły, że Morze prowadziło 4:0. Następnie skutecznymi atakami po obu stronach siatki popisywali się środkowi : Michał Glinka, Jakub Markiewicz i Marcin Oczkowski, ale udane bloki Grzegorza Sosińskiego wraz z Adamem Pietrzakiem i skuteczne kontry gości sprawiły, że szczecinianie stracili przewagę wypracowaną na początku seta, a Lubinianie wyszli nawet na jednopunktowe prowadzenie (15:14). Na szczęście dla sympatyków drużyny z Grodu Gryfa skuteczna gra Pawła Kolca wyprowadziła Morze na prowadzenie 20:18. Jednak goście wcale nie zamierzali się poddawać. Autowa zagrywka szczecinian i skuteczny blok Marcina Oczkowskiego doprowadziły do remisu 20:20. Końcówka należała do podopiecznych Zdzisława Gogola. Dzięki nieczystemu odbiciu, a następnie nieporozumieniu w drużynie z Lubina Morze prowadziło 24:23, a ostatni punkt w meczu zdobył atakiem Mateusz Sylla .

Morze Bałtyk Szczecin – Cuprum Lubin 3:1
(23:25, 25:23, 25:21, 25:23)

Morze Szczecin: T. Cichosz, Milczarek, Markiewicz, Glinka, Kolec, Sylla, Ł. Cichosz (libero) oraz Paśnik i Kwaśniak

Cuprum Lubin: Zwierko, Oczkowski, Sosiński, Dykas, Kozar, Pietrzak, Lewicki (libero) oraz Wojnowski, Płotnicki i Malec