Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Smilen Mlyakov: W dobrej formie jest cała Częstochowa

Domex Tytan AZS Częstochowa, wygrywając środowe spotkanie z zespołem CSKA Sofia, zachował szansę na awans do kolejnej rundy Ligi Mistrzów. Jednym z bohaterów tego spotkania był Bułgar Smilen Mlyakov.

Przed środowym spotkaniem Smilen Mlyakov twierdził, że AZS wygra ten mecz w trzech setach. Oczywiście częstochowski atakujący miał rację. Po spotkaniu, które okazało się „spacerkiem” dla podopiecznych trenera Radosława Panasa, nie krył swojego zadowolenia.

Ja po prostu znam swój zespół. Po tym, jak ostatnio gramy w lidze i po tym, co ostatnio dzieje się u nas na treningach, ale także po spotkaniu w Sofii, które wygraliśmy dość zdecydowanie, wiedziałem, że w naszej hali przeciwnik raczej nie ma większych szans – stwierdził Mlyakov.Jego rola w dzisiejszym wygranym spotkaniu była ogromna i potwierdziła jego dobrą formę. Jednak oceniając ten mecz, Smilen mówi, że zwycięstwo jest zasługą całego zespołu.

Przede wszystkim jeżeli czegoś nam brakuje, to zgrania i doświadczenia, a to przychodzi z czasem, w trakcie sezonu. Pod koniec pokażemy dopiero na co nas tak naprawdę stać. To nie jest tak, że tylko ja jestem w dobrej formie, bo w dobrej formie jest cała Częstochowa i z meczu na mecz gra coraz lepiej – dodaje siatkarz.

Jak wyglądać będą następne spotkania AZS-u w europejskich pucharach? – W żadnym wypadku nie zadowala nas Puchar CEV i chcemy grać dalej. Ani grecka, ani turecka drużyna nie są nadzwyczajne. Tak naprawdę głupie błędy, które popełniliśmy w obu spotkaniach i moja słaba gra w Grecji sprawiły, że przegraliśmy te mecze. Teraz szczególnie mecz z tureckim klubem w Częstochowie może być decydujący, a AZS stać na zwycięstwo w tym spotkaniu – zapowiada Mlyakov.

źródło: Polsat Sport, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved