Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga: Mecz Piast – Budowlani odbędzie się w niedzielę

I liga: Mecz Piast – Budowlani odbędzie się w niedzielę

Szczeciński klub termin meczu na szczycie w rozgrywkach trzymał przez ostatnie dni w tajemnicy. - Czekaliśmy na wszelkie pozwolenia - wyjaśnia sytuację z ustaleniem terminu Paweł Płuciennik, prezes Piasta.

Łodzianki będą musiały zagrać bez swojego asa – Małgorzaty Niemczyk, która tego dnia będzie pracować jako komentator telewizyjny w Bydgoszczy. To wielka szansa gospodarzy.

Szczeciński klub termin meczu na szczycie w rozgrywkach (Budowlani prowadzą w tabeli, Piast jest czwarty, ale goni czołówkę) trzymał przez ostatnie dni w tajemnicy. Co dziwniejsze, nie chciał wytłumaczyć swojej postawy. Szybko pojawiła się więc informacja, że klub w ostatniej chwili przekłada szlagier na niedzielę, by wykluczyć z gry Niemczyk, która potrafi w pojedynkę wygrywać mecze dla swojej ekipy.Nadal podtrzymuję, że to nie jest powodem zmiany pory meczu. Łódzkiej drużynie niedziela też jest na rękę, a gdyby było odwrotnie – nie musiałby się zgodzić na nowy termin – twierdzi Paweł Płuciennik, prezes Piasta. – Nie informowaliśmy oficjalnie o tym, o której i którego dnia zagramy, bo czekaliśmy na wszelkie pozwolenia.

Mecz rozpocznie się o godz. 12 w niedzielę. Kibice mają wstęp wolny, a organizatorzy szykują kilka atrakcji.

Najważniejszą dla nas sprawą będzie prezentacja naszych grup młodzieżowych zaraz po spotkaniu seniorek. Nie było szans, byśmy to robili w sobotni wieczór, bo dzieciaki późnym wieczorem wracałyby do domów. Który z rodziców, by na to wydał zgodę – podkreśla prezes.

Mecz – nawet bez Małgorzaty Niemczyk- przyniesie emocje. Piast stanie przed dużą szansą, by po raz pierwszy w sezonie ograć łódzki zespół, przez większość obserwatorów uważany za głównego faworyta do awansu. Poprzednie trzy potyczki (ligowa i w Pucharze Polski) kończyły się porażkami 0:3. Będzie to jednak utrudnione, bo trener Marek Mierzwiński ma problemy ze skompletowaniem zdrowego składu. Kilka zawodniczek wciąż nie jest w pełni sił.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved