Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Hit z liderem plus niespodzianki

Hit z liderem plus niespodzianki

Siatkarki PRO KON STAL Piasta mogą sobie sprawić wspaniały gwiazdkowy prezent. Wystarczy tylko w niedzielę, w hali Szczecińskiego Domu Sportu pokonać lidera I ligi Organikę Budowlanych Łódź

W tym sezonie obie drużyny grały już trzykrotnie i za każdym razem zwyciężały rywalki. Co więcej, podopieczne trenera Marka Mierzwiński w żadnym z tych pojedynków nie potrafiły ugrać choćby jednego seta. – Zdaję sobie sprawę, że bilans bezpośrednich spotkań z Budowlanymi jest dla nas bardzo niekorzystny. Ale też wiem, że każda seria, nawet ta najgorsza, kiedyś ma swój kres. My postaramy się, aby tak było w niedzielę – zapewnia szkoleniowiec PRO KON STAL Piasta.

Najbliżej wygranej szczecinianki były w rewanżowym meczu V rundy Pucharu Polski. – To był dziwny mecz. Łodzianki zagrały bez Małgorzaty Niemczyk, a my w eksperymentalnym składzie, z dwoma rozgrywającymi w wyjściowej szóstce i Pauliną Chojnacką na środku. Trudno więc wyciągać z tej potyczki daleko idące wnioski – uważa trener Mierzwiński.Obie drużyny do niedzielnego spotkania przystąpią w bardzo dobrych nastrojach. Łodzianki w ostatniej kolejce nadspodziewanie łatwo wygrały w Chorzowie z Sokołem i dzięki temu drugą część rundy zasadniczej rozpoczną jako lider. PRO KON STAL Piast z kolei zwyciężył w czterech ostatnich spotkaniach ligowych i na dobre „dobił” do czołówki.

Dla fanów siatkówki, jak przystało na świąteczną porę, przewidzieliśmy też dodatkowe niespodzianki. – Na każde dziecko, które przyjdzie do Szczecińskiego Domu Sportu czeka słodki prezent. Będzie też konkurs z nagrodami, które ufundowała Baltica Wellness & Spa – opowiada prezes PRO KON STAL Piasta, Paweł Płuciennik.

A to jeszcze nie koniec niespodzianek, ponieważ między setami zaprezentuje się Klub Sportowy Capoeira Szczecin. Czego możemy się spodziewać? – Capoeira łączy w sobie takie sprzeczności jak walkę i taniec, przemoc i ascezę, grę i śmierć. Jest tańcem – walką używającym piękna i skuteczności zwierzęcych ruchów. To właśnie Capoeira zainspirowała współczesny breakdance – tłumaczą na swojej stronie przedstawiciele klubu.

Sporo będzie się również działo po meczu z Budowlanymi. Zaraz po ostatnim gwizdku sędziego odbędzie się bowiem …kolejne spotkanie ligowe. Tym razem do rywalizacji przystąpią kadetki UKS Osiemnastki i Piasta. – Zależy nam na tym, aby jak najwięcej kibiców zostało na młodzieżowych derbach Szczecina. Dla tych młodziutkich siatkarek będzie to nie lada przeżycie. Po raz pierwszy zagrają przecież przed tak liczną publicznością – dodaje prezes Płuciennik.

Wniosek jest zatem jeden: w tym gorącym świątecznym okresie warto będzie wygospodarować trochę czasu i w niedzielne południe wybrać się do hali Szczecińskiego Domu Sportu. Ci, którzy przyjdą na pewno nie będą żałować.

źródło: piast.szczecin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2008-12-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved